Luunja kurgi hinda hoiavad all konkurents ja soe talv

 (93)
Luunja kurk
Luunja kurkFoto: Karin Kaljuläte

Luunja kurgi kilohind jääb praegu kahe ja nelja euro vahele, mis on varasemate aastate hinnast märksa madalam, selle põhjuseks peetakse nii konkurentsiolukorda kui ka sooja talve ja langenud gaasiaktsiisi.

Lisaks tähelepanelikele ostjatele kinnitab informatsiooni Luunja kurgi madalamast kilohinnast ka Coop Eesti kommunikatsioonijuht Martin Miido, kelle sõnul on Luunja kurgi tootja AS Grüne Fee Eesti praegu tegemas sooduskampaaniat, kirjutab ERR. Kampaania lõppedes muutub Miido sõnul ka Luunja kurgi müügihind kauplustes.

Ka Selveri kommunikatsioonijuht Rivo Veski ütleb, et viimastel nädalatel on Luunja kurgi hind poodides alanenud. Kettide lõikes võivad hinnad erineda, kuna puu- ja juurvilja sortimendivahetus toimub poodides eri aegadel ning hindu ei muudeta igapäevaselt, lisab Veski.

Grüne Fee Eesti juhtuse esimees Raivo Külasepp ütleb, et tavaliselt on hinna muutmise eesmärgiks muuta nõudluse ja pakkumise suhet.

Seotud lood:

Ühtlasi tähendab madalam kilohind seda, et ka edasimüüjad saavad tootja käest praegu kurgi soodsamalt kätte. Siiski tasub Külasepa sõnul meeles pidada, et lõplikku poehinda ei kujunda tootja, vaid roll on kogu tarneahelal.

Soe talv langetab hinda

Eesti Maaülikooli köögiviljanduse lektor Priit Põldma nimetab veel kaks põhjust, mis võivad praegu soodustada kodumaise kurgi madalamat kilohinda: "Esmalt muidugi see, et meil on ka tavapäratult soe talv, plusskraadidega, ja kui väljas on praegu kaks, kolm, neli kraadi sooja, siis on ka oluliselt väiksem küttekulu ehk siis energiakulu kasvuhoone kütmiseks, kui see oleks miinus viieteistkümne kraadiga. Teine põhjus oleks võib-olla see, et jaanuarist hakkas kehtima gaasiaktsiisi muudatus. Suurtarbijad saavad vähendatud aktsiisiga maagaasi."

Loe pikemalt ERRist.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias