Lux Express lubab varasemast veelgi luksuslikumat bussisõitu

 (17)
Lux Express lubab varasemast veelgi luksuslikumat bussisõitu
Foto: Lux Express.

Lux Express sõlmis sel nädalal kokkuleppe üheksa uue põlvkonna luksusbussi ostmiseks. Veel paremat reisikogemust pakkuvad Scania Irizar bussid jõuavad Eestisse kevadeks.

Lux Expressi juhatuse esimehe Hannes Saarpuu sõnul on tegemist täiesti uue bussimudeliga ning sel nädalal toimunud messil Busworld toimus selle maailma esmaesitlus. Tõenäoliselt saab uusi busse näha Eestis juba märtsis. “Uued tippbussid hakkavad reisijatele pakkuma rohkem privaatsust ja senisest veelgi rohkem mugavust. Milles see täpselt seisneb, avaldame juba uuel aastal,” ütles Saarpuu.

Uutes bussides on jätkuvalt varustuses juba harjumuspäraseks saanud personaalne puutetundlik meelelahutuskeskus, reguleeritavad istmed, pistikud elektroonikaseadmete laadimiseks, rohkelt jalaruumi jms. Kui interneti otsingumootorite abi kasutada ja sel nädalal toimunud bussimessi esitluste kohta infot otsida, siis uusi Irizar reisibusse võib näha video vahendusel Youtubest või siit.

Investeeringu eesmärk on tuua Eesti siseliinidele uus kvaliteeditase. “Juba täna on Lux Expressi teenus Eesti turul parim, kuid sel nädalal Busworldilt soetatud bussid on bussitehnika viimane sõna,” ütles Saarpuu, kelle sõnul ei ole bussis veedetud aeg kindlasti raisatud aeg, sest seda saab kasutada nii tööks kui puhkamiseks.

Autosõiduga konkureeriva ühistranspordi mugavuses ja kvaliteedis on viimase kümne aasta jooksul toimunud suur areng. “Usun, et ka kõige nõudlikuma inimese ootustele vastav ühistransport, mis pakub nii mugavust kui privaatsust, saab autosõidule üha tugevamaks konkurendiks,” prognoosis Saarpuu. Ta tõi näiteks, et ettevõttel on õnnestunud Lux Expressil Tallinn-Riia ja ka Tallinn-Tartu liinidel reisijad autodest bussidesse meelitada ning sama siht seatakse Sarapuu sõnul ettevõte ka teistele Eesti siseliinidele.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias