Lux Express vallandas jääknähtudega roolist tabatud bussijuhi

 (46)
Lux Expressi uued bussid 2019
Lux Expressi uued bussid 2019Foto: Margus Pahv

Täna hommikul tabas peatas politsei Toila lähistel puhumisreidi käigus alkoholi tarvitamise tunnustega bussijuhi, ettevõte vallandas alles 1. augustil Lux Expressiga liitunud mehe koheselt.

Bussijuhi poolt tööandjale antud info kohaselt oli alkoholisisaldus juhi poolt välja hingatavas ühes liitris õhus 0,29 milligrammi, mis viitab alkoholi tarvitamise tunnusele ja tõi endaga väärteomenetluse.

Bussijuht teenindas liini NarvaTallinn väljumisega Narvast kell 7:00 ja saabumise ajaga Tallinna kell 10:25. Reisile oli müüdud 53 piletit. Politsei kõrvaldas juhi roolist, reisijatele organiseeriti asendusbuss ja nad hilinesid Tallinna umbes pool tundi.

Juhi joove viitas eilse taasiseseisvumise päeva tähistamise jääknähtudele, kuid Lux Expressi juhatuse liikme Paul Kristjan Lilje sõnul puudub juhtunule igasugune õigustus. „Meie jaoks ei ole väiksemaid ja suuremaid promille, on kas täiesti kaine juht või vallandamine,“ märkis Lilje.

„Antud bussijuht liitus Lux Expressiga 1. august ja kahetsusväärsel moel selgus kohe ka tema sobimatus antud ametisse. Kahjuks vedasid taustakontroll ja sobivuse hinnang ning juhi lubamatu käitumine meid seekord alt.“

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias