Lux Expressiga reisijad ei pea enam jalgsi Vene piiri ületama


Lux Expressiga reisijad ei pea enam jalgsi Vene piiri ületama
Foto: Heiki Rebane

Lux Expressi bussid sõidavad Tallinn-Peterburi liinil taas üle vene piiri ning reisijad ei pea piiri ületamiseks bussist väljuma. Kõik reisid toimuvad plaanipäraselt ja bussid liiguvad graafikus.

Lux Expressi müügijuhi Sander Lõhmuse sõnul toimuvad hetkel kõik Lux Expressi väljumised ilma jalgsi piiriületuseta. “Saime logistika ümber korraldada selliselt, et kõik reisid toimuvad alguspunktist sihtpunktini. Möödunud kahel päeval tuli Lux Expressiga üle piiri sõitjatel ületada piir jalgsi, ent tänasest see enam vajalik ei ole. Praegust talveilma arvestades on suur kergendus, et meie reisijad ei pea külma pärast muretsema ja nende jaoks toimub reis tavapäraselt,” sõnas ta.

Lõhmuse sõnul tegeleb bussiettevõte olukorraga hetkel päev korraga. Seni vene ametivõimude poolt ootamatu rahvusvaheliste liinilubade ajutise peatamise tõttu ettevõte ühtegi reisi ära jätnud ei ole.

“Tallinn-Peterburi liinil sõidab iga päev kuni 1000 reisijat päevas, mistõttu on väga kiire logistika ümberkorraldamine olnud meile korralik väljakutse. Töö lahenduste leidmise nimel käis ööpäevaringselt. Suutsime aga ka eile erandlikes oludes kõik reisijad sihtkohta toimetada ning Tallinn-Peterburi liinil sõidavad Lux Expressi bussid taas alguspunktist sihtpunktini,” sõnas Lõhmus. Seoses muudatustega ei ole Lõhmuse sõnul esinenud olulisi hilinemisi ei väljumistes ega saabumistes.

Seotud lood:

“Täname oma reisijaid väga mõistva suhtumise eest ning palume vabandust ajutiste ebamugavuste pärast. Teeme endast kõik, et toimetada jätkuvalt kõik kliendid sihtkohta mugavalt ja õigeaegselt,” ütles Lõhmus.

2. jaanuaril sai Lux Express Venemaa ametivõimudelt teate, et Lux Express Gruppi kuuluva ZAO Evrolainsi rahvusvaheliste vedude litsents on ajutiselt peatatud seoses puudustega ettevõtte tegevuses. Rahvusvaheliste liinilubade litsentsi ajutine peatamine puudutab vaid ZAO Evrolains busse. Tallinn-Peterburi liinil sõitvaid Lux Express Estonia busse muudatused ei mõjuta. ZAO Evrolains teenindab Helsingi-Peterburi marsruudil kolm väljumist päevas ja Tallinn-Peterburi liinil viis väljumist päevas.

Venemaa poolse ettekirjutuse sai Lux Expressi gruppi kuuluv Venemaa ettevõte ZAO Evrolains kätte möödud aasta 26. detsembril ja puuduste lahendamise tähtajaks oli määratud kolm kuud. Puudused ei takistanud kvaliteetse ja ohutu reisiteenuse pakkumist ning rahvusvaheliste vedude litsentsi peatamine 2. jaanuaril tuli ettevõttele üllatusena.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias