Maailma suurimas internetikaubamajas levib äärmiselt kummaline skeem, mis algab suvalisest saadetisest su ukse taga

 (27)
Amazon
AmazonFoto: Eero Vabamägi

Amazonis kauplevad müüjad üritavad kahtlasel viisil enda usaldusväärsust tõsta.

Oma loo rääkisid Boston Globe'ile Mike ja Kelly Gallivan, kes elavad Massachusetsi osariigis. "Me oleme lihtsalt kaks tavalist inimest, kes ei taha selles skeemis mitte mingisugust osa," rääkisid nad.

Nimelt on Gallivanide koju jõudnud mitmeid täiesti suvalisi asju Amazoni veebipoest - näiteks niisutajaid ja koerarihmasid. "Algul tundus see naljakas, kuid siis hakkas see häirima," ütlesid nad.

Esimene pakk jõudis nende koju oktoobris ja alates sellest ajast on iga kuller taas nende ukse taga. Kaasa ei tule ka ühtegi tšekki, sest märgitud on, et kauba eest on tasutud kinkekaardiga.

Boston Globe selgitab, et skeem toimib järgmiselt - Amazoni e-turul seab ennast üles müüja, kes teeb omale seejärel libakasutaja. Ta ostab libakasutaja alt enda veebipoest kaupa ja saadab selle täiesti suvalisele aadressile. Selle abil saab libakasutaja endale "verified buyer" (usaldusväärne ostja) märgise.

Müüja saab seejärel kirjutada oma libakasutajaga enda päriskasutajale positiivse arvustuse. Niimoodi tõuseb Amazoni keskkonnas müüja usaldusväärsuse mõõdik.

Ka teised inimesed on kahtlasest skeemist Amazonile teada andnud, kuid viimane keeldub müüjate andmeid avalikustamast, öeldes, et tegemist on privaatsuse rikkumisega.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias