Maardu saab esimese kaasaegse kaubanduskeskuse

 (1)
Lisatud video uuest keskusest!
Maardu saab esimese kaasaegse kaubanduskeskuse
Uue Maardu Pärli keskuse välisilme

Detsembris avatakse 17 000 elanikuga Maardu linnas esimene kaasaegne kaubandus- ja vabaajakeskus, mille ankurüürnikeks saavad Selver ja Swedbank.

Eesti suuruselt seitsmendas linnas Maardus praktiliselt puudub kaubandus, kui välja arvata väiksemad poekesed ja mõned suuremad toidukauplused. Rõivaid, tööriistu ja muid kaupu tuleb otsimas käia sageli 20 kilomeetri kaugusel Tallinnas.

Kaubanduse küsimusele on lahendust otsitud kaua, ent nüüd on näha reaalseid arenguid, sest kunagine amortiseerunud kaubanduskeskus osteti uute omanike poolt ning ehitatakse detsembriks ümber kaasaegseks kaubandus- ja vabaajakeskuseks, mille ankurüürnikeks saavad Selver ja Swedbank.

Kesksuses leiavad suuremate üürinikena asukoha ka Maardu esimene kiirtoidurestoran Hesburger, kosmeetikapood, ilusalong, prillipood, apteek ja lillepood. Koha on broneerinud veel lemmikloomatarvete pood ja elektroonikakauplus ning riide-, jalatsite-, lastetarvete- ja sporditarvete poed.

Peale kaubanduse pakub keskus ka vaba aja veetmise võimalust. Keskuse teisele korrusele tulevad kohvikud ja 250 ruutmeetri suurune lastetuba, kus on võimalus pidada sünnipäevapidusid. Lisaks hakkab sellel korrusel paiknema ilustuudio.

"Soovime, et uuendatud ja kaasaegsest kaubanduskeskusest saaks Maardu tõeline pärl. Koht, kus mõnusalt aega veeta ja sisseoste teha," sõnas Pärli keskuse direktor Julia Loginova.

Seotud lood:

Aasta lõpuks renoveeritakse täielikult keskuse fassaad ja rajatakse ca 1550 ruutmeetrine toidukauplus, laiendatakse koridore ja paigaldatakse eskalaatorid pääsuks keskuse 2. korrusele, mis viiakse ühele tasandile. Ühtlasi ehitatakse ka eraldi sissekäik pääsuks 0-korrusele. Ühesõnaga, vanast nukravõitu ja amortiseerunud majast jäävad ainult seinad, kohati isegi seda mitte.

Tallinna lähedus ei hirmuta

Pärli keskus, sedasi hakatakse kaubandus- ja vabaajakeskust nimetama, Tallinna kaubanduskeskustega konkureerimist ei karda. „Rahvast jätkub kindlasti, sest praegu puudub maardulastel võimalus teha sisseoste kodu lähedal. Ja mitte ainult maardulastel, vaid ka Maarduga külgnevate piirkondade inimestel. Meie teeninduspiirkonnas elab 30 000 inimest. Suveperioodil lisanduvad veel Maardu ümbruse suvilapiirkondades puhkavad inimesed,“ ütles Loginova.

"Milleks sõita Tallinna, kui kõik vajamineva saab kodu lähedalt? Selle asemel, et loksuda bussiga mõnda Tallinna kaubanduskeskusesse või kulutada raha autosõidule, saab ostud teha mugavamalt ja kasutada ülejäänud aega oma perega koos viibimiseks," lisas Loginova.

Kuigi enamus kaubanduspindadest on keskuses broneeritud, siis mõned vakantsed veel on. „Kardetakse natuke, et Tallinn on liiga lähedal, aga meie uuringud näitavad, et keskuse külastatavus saab olema väga hea. Lisaks plaanime mitmeid avalikke üritusi, et siin harjutaks käima,“ ütles Loginova lõpetuseks.

Detsembris avatavas Pärli Keskuses saab olema ca 7000 ruutmeetrit esmaklassilist kaubanduspinda ning 120 parkimiskohta. Keskuse teostust juhib Brave Capitali arendusosakond.

Keskuse nimeks sai Pärli keskus, sest Maardu linna sümboliks on kihlasõrmus, mis on pärjatud kolmest merekarbist koosneva kompositsiooniga. Pärleid saadakse merekarpide vahelt ning merekarbid omakorda sümboliseerivad Maardu ajaloolist minevikku ja mere lähendust.

Vaata Pärli keskuse hetkeseisust ja tulevikust videot siit:

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias