Maasikakasvatajad: kodumaine maasikas võib juba varsti otsa saada

 (48)
Türi lillelaat 2016
Foto: Rauno Volmar

Maasikad, mille hind oli kahest viie euroni kilo, olid eile Kuressaare turu vallutanud - kõrghooaeg on käes, kirjutab Meie Maa.

Maasikamüüjaid oligi turul kõige rohkem, nii mõnelgi kõrvalkaubaks hernes ja kurk, kartul või tomat. Helve Turja maasikad Kabeli talust jõudsid Kuressaare turule juba kaks nädalat tagasi ja olid esimesed. Nüüd on perenaine rõõmus, et taimed korralikult kastetud said: "On soe ja päikest ka, mari muudkui paisub ja punerdab."

Turja küla Mäe talu perenaise Kristel Paomehe sõnul kasteti maasikaid kuival ajal kõvasti, mistõttu mõlema sordi, nii Rumba kui Polka marjad oli suured. Tõsi, viimane vihm tegi veidi liiga ning väike osa saagist sai kannatada.

Eesti maasikakasvatajate liidu esindaja Elke Lillemets ütles Delfile, et tänavu on maasikakasvatajad hädas, kuna maasikad on valmis, aga inimesed seda veel ei tea.

„Võrreldes varasemate aastatega pole kunagi hooaeg nii varakult alanud ja ka keskpaik saabunud, kus tuleks maasikad osta ja juba ka varuma hakata, sest kõrghooaeg on käes ja ka hind kõige parem. Võib juhtuda, et hooaeg saab enne läbi, kui rahvas ostma plaanib hakata," avaldas Lillemets muret ning kutsus inimesi üles kodumaist maasikat ostma.

Refereeritud artikli täisteksti loe Meie Maast.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias