Maksuamet kandis esimestele tuludeklareerijatele raha tagasi

 (20)
Tuludeklaratsioon 2016
Foto on illustratiivne Foto: Andres Putting

Ehkki ametlikult peaks maksu- ja tolliamet alustama enammakstud tulumaksu tagastamist alles nädala pärast, on amet alustanud juba esimeste ülekannete tegemist.

Maksu- ja tolliametile saab eraisiku tulumaksudeklaratsiooni esitada alates 15. veebruarist. Amet on lubanud, et enammakstud tulumaksu tagasimaksetega alustatakse 27. veebruarist.

Täna hommikul hakkasid aga esimesed deklaratsioonide täitjad juba oma arvelduskontodele rahatagastusi saama.

"Tegime esimesed 30 000 tulumaksu tagastamise otsust. Esimesed tagastused jõuavad inimeste pangakontodele homsest.
Kuna tuludeklaratsioonide esitamine on kulgenud sujuvalt, siis on meil võimalik juba sellel nädalal alustada tagasimaksetega. Kui esimesel päeval saavad tagastuse 30 000 inimest, siis järgmistel päevadel juba 60 000 inimest. See tähendab, et inimesed, kelle tuludeklaratsiooniga on kõik korras, saavad oma enammakstud tulumaksu järgmise nädala lõpuks kätte."

Kelle tuludeklaratsiooni kohta vajame veel lisainfot või peame andmeid kontrollima, peavad veel tagastamistega pisut ootama. Soovitame jälgida e-maksuametis/e-tollis oma tuludeklaratsiooni infolehekülge, et näha, mis seisus tuludeklaratsioon parajasti on.

Seotud lood:

Esmaspäevase seisuga on oma tuludeklaratsiooni esitanud üle 384 000 inimese, kellele kuulub tagastamisele 62,1 miljonit eurot.

Tuludeklaratsioone saab esitada 31. märtsini.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias