Maksuamet on tagastanud enammakstud tulumaksu ligi 140 miljonit eurot

 (25)
Euro
Foto on illustratiivne.Foto: Ilmar Saabas

Maksuamet on tagastanud enammakstud tulumaksu juba üle 400 000 inimesele, sel nädalal peaksid saama kõik seni elekrtooniliselt deklaratsiooni esitanud inimesed enda tulumaksu tagasi.

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Rainer Lauritsa sõnul on praeguseks esitatud kokku ligi 616 000 deklaratsiooni, mille alusel tagastame tulumaksu 161 miljonit eurot ning juurde tuleb inimestel maksta 24 miljonit eurot.

"Tagastatavast summast oleme ca 410 000 inimesele tagastanud 138,8 miljonit eurot. Selle nädala lõpuks peaksid kõik seni elektroonselt esitatud deklaratsioonide alusel tagastused tehtud olema," ütles Laurits.

"Eeldame, et kokku jääb deklareerijate arv tänavu 700 000 ligidale, kuid täpsed numbrid selguvad peale deklaratsiooni esitamise perioodi lõppu."

"Märtsi teises pooles teavitame eraldi veel neid inimesi, kes kasutasid eelmisel aastal maksuvaba tulu lubatust vähem või rohkem, kuid pole siiani deklaratsiooni esitanud. Kuna osad inimesed ei ole pidanud varem tulusid deklareerima, siis tuletame neile, et veel 1. aprillini saab seda teha," selgitas Laurits.

Enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev on 1. juuli. Kui deklareeritakse ettevõtlustulu, kasu vara võõrandamisest, välisriigis saadud tulu ning kui deklareerija on mitteresident, siis on esitamise tähtpäevaks 1. oktoober.

Seotud lood:

Mis juhtub, kui tuleudeklaratsioon jääb esitamata?

"Kui inimesel on võimalus enammakstud tulumaksu tagasi küsida, siis soovitame ikkagi tulla tuludeklaratsiooni esitama. Automaatselt enammakstud tulumaksu ei tagastata," soovitas Laurits.

Tuludeklaratsiooni peavad esitama:

  • Füüsilisest isikust ettevõtjad (esitavad deklaratsiooni põhivormile (vormile A) lisaks ka ettevõtlustulu vormi E).
  • Isikud, kes on saanud tulu (sh dividende) välismaalt. Deklareerida tuleb nii Eestis maksustatav kui ka mittemaksustatav palga- ja dividenditulu ning ka see tulu, mida välislepingu alusel Eestis ei maksustata. See kehtib samuti naaberriikide pensionäride suhtes, kes elavad alaliselt Eestis ning on muutunud Eesti residendiks.
  • Isikud, kes omasid maksustamisperioodil madala maksumääraga territooriumil asuva juriidilise isiku aktsiaid, osasid, hääli või õigust juriidilise isiku kasumile (deklaratsiooni põhivormile lisaks tuleb esitada vorm MM või vormi MM lisa, sõltumata sellest, kas nimetatud juriidiline isik sai tulu või mitte).
  • Isikud, kelle väärtpaberite võõrandamisest saadud kahju on suurem kui maksustamisperioodil väärtpaberite võõrandamisest saadud kasu ning kes soovivad kasu ületava kahju summa maha arvata järgnevatel aastatel väärtpaberite võõrandamisest saadud kasust.
  • Isikud, kes on teinud maksustamisperioodi jooksul tulumaksuseaduse §-s 172 nimetatud investeerimiskontole sissemakseid või sealt väljamakseid.


"Neid inimesi, kes on kasutanud maksuvaba tulu lubatust vähem, teavitame märtsi teises pooles võimalusest saada enammakstud tulumaks tagasi," kinnitas Laurits.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias