Maxima avastas tänu testimisele kaks nakatunud töötajat

 (128)
Üks Tallinnas, teine Pärnus!
Viru tn Maxima avamine
Viru tn Maxima avamineFoto: Tiit Blaat

Maxima poolt testimisele saadetud töötajate hulgast tuvastati kaks nakatunud töötajat, teatab ettevõte pressiteate vahendusel.

Maxima pakub töötajatele haigustunnuste korral võimalust koheselt end testida koroonaviiruse tuvastamiseks. Kõik testimiste tulemused on olnud siiani negatiivsed, kuid eilsete testide seast ilmnes täna kaks positiivset tulemust.

MAXIMA Eesti tegevjuhi Edvinas Volkase sõnul on ette võetud järgmist:

Pärnu Maxima kauplus jääb avatuks, kuna nakatunul polnud kontakte ei töötajate ega klientidega rohkem kui kaks nädalat, mida loetakse haiguse peiteperioodiks.

„Hoolimata sellest teeb Maxima täna kõikidele samas kaupluses töötanud töötajatele koroonatesti, et olla kindel oma töötajate ja klientide ohutuses ning viib läbi täiendava kaupluse desinfitseerimise lisaks igapäevastele meetmetele,“ lisas Edvinas Volkas.

Lisaks on üks positiivne testitulemus tuvastatud Tallinnas Nõmme tee Maximas ja kuna nakatunu oli kontaktis kolleegidega perioodil alla kahe nädala, siis sellega seoses tänaseks kauplus suletakse, viiakse koheselt läbi kaupluse desinfitseerimine ning kõik töötajad saadetakse testimisele. Töötajatel võimaldatakse olla kodus niikaua kuni järgmise täiendava testini. Kõikidele töötajatele tehakse ühe nädala pärast uus kordustest.

Seotud lood:

„Homsest on Nõmme tee Maxima uuesti avatud, sest see mehitatakse Maxima SOS-meeskonnaga. Maxima hakkas moodustama SOS-meeskondi koheselt eriolukorra kehtestamisega, et oleks võimalik asendada haigestunud või mingil muul põhjusel töölt puuduvaid töötajaid,“ lisas Edvinas Volkas.

Tänase jooksul tehtavate testide tulemused saadakse kätte hiljemalt homse päeva jooksul.

Maxima kauplustes ja logistikakeskuses ellu viidud nii töötajate kui ka klientide turvalisust tõstvad erinevad meetmed:

1. Puhastame kõiki pindasid kaks korda päevas - hommikul ja pärastlõunasel tipptunnil ja iseteeninduskassade alasid iga kahe tunni tagant

2. Oleme rakendanud igas kaupluses kontrolli- ja raporteerimissüsteemi, millega tagada kehtestatud hügieeni- ja sanitaarnõuete järgimine.

3. Kontrollime igahommikuselt kõikide kauplusetöötajate tervist, mõõtes nende kehatemperatuuri.

4. Kõikidele kassadele on paigaldatud kaitsesirmid ja kõik töötajad on saanud isiklikud desinfektsioonivahendipudelid.

5. Kõik ostjatega otseses kontaktis olevad töötajad kannavad kaitsemaske.

6. Oleme paigaldanud klientidele kõikide kaupluste sisenemis- ja väljumisalale desinfektsioonivahendid ja teavitused käte desinfitseerimise olulisusest

7. Kõikide kärude ja korvide desinfitseerimine peale iga kasutuskorda

8. Kassade ette on paigaldatud kleeplintidest märgised, mis markeerivad soovituslikku distantsi ostjate vahel ja märgistused piirkondadesse, kus inimesed seisavad järjekordades – värske liha- ja kalaletid, kulinaaria, grilli- ja kondiitriletid.

9. Järjekordade monitoorimine pikivahe vältimaks üle 5 inimese pikkuste järjekordade tekkimist kassades

10. Vähendasime kaupluste lahtiolekuaegasid kella 9-21 eesmärgiga vältida töötajate omavahelist kokkupuutumist vahetuste vahetumisel, iga vahetus töötab autonoomselt.

11. Oleme suunanud kõik kontoritöötajad kaugtööle

12. Pakendasime kõik kaalutooted, mida ei ole võimalik kodus pesta - näiteks erinevad pagaritooted, küpsised.

13. Logistikakeskuses on tõstetud turvanõudeid, lisaks piirangud mujalt saabunud kaubaautode juhtidele, kes ei tohi lao territooriumil väljuda oma autost.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias