Maxima Eesti ühel kontoritöötajal tuvastati koroonaviirus

 (13)
Linnapilt stock
Foto: Argo Ingver

MAXIMA Eesti kontoritöötajal ilmnesid nädala alguses külmetushaiguse nähud. Töötaja saadeti koheselt kodusele ravile, hilisemal testimisel osutus test positiivseks. Maxima on tuvastanud kõik töötaja lähikontaktid kontoris, saatnud nad kodukontorisse eneseisolatsiooni ning korraldanud neile testimise. Koheselt viiakse läbi kogu kontori täiendav desifitseerimine.

MAXIMA Eesti tegevjuhi Edvinas Volkase sõnul on ettevõtte jaoks oluline, et töötajad, koostööpartnerid ja kliendid võiksid ennast Maximas tunda turvaliselt. „Nii nagu kevadel on ka tänases olukorras avatus meediaga ja operatiivne koostöö kohalike omavalitsuste ja vastutavate ametitega olulise tähtsusega, kuna vaid nii saame lokaalsetele viiruselevikukollete peatamisele kaasa aidata,“ rõhutab Edvinas Volkas läbipaistva info olulisust.

„Lisaks igapäevasele kontori desinfitseerimisele teostatakse täna kogu kontori lisadesinfitseerimine. Maxima kontoris on tugevdatud juba alates augustikuust turvalisuse tagamise nõuded, nagu distantsi hoidmine, koosolekul ja tööruumides olevate inimeste arvu piiramine, desinfitseerimisvahendite ja maskide kättesaadavus. Oma töötajate täiendavaks kaitseks kehtestame praegusest hetkest alates nõude, et kõik koosolekud nii oma töötajate kui ka partneritega toimuvad eranditult vaid läbi virtuaalsete kanalite,“ lisas Edvinas Volkas.

Seotud lood:

Oleme tuvastanud kõik töötajaga lähikontaktis olnud kolleegid, kes saadeti koheselt koju ja suunatakse ettevõtte poolt testimisele. Töötajatel võimaldatakse olla kodus kaks nädalat, Maxima omaltpoolt abistab kodusolijaid toidupakkidega ning vajadusel pakub ka psühholoogilist tuge.

„Lähtuvalt Terviseameti poolt edastatud informatsioonile nakkuskollete kohta Ida-Virumaal ja Harjumaal ja Tallinnas, on Maxima nendes piirkondades teinud kaupluste töötajatele kinnaste- ja maskikandmise kohustuslikuks, teistes reigioonides hetkel veel soovitavaks,“ sõnas Edvinas Volkas.

Maxima kontoris ja kauplustes on ellu viidud nii töötajate kui ka klientide turvalisust tõstvad erinevad meetmed:

 1. Maxima kontoris ja logistikakeskuse mõõdetakse iga siseneja kehatemperatuuri. Temperatuuri tuvastamisel üle 37 kraadi, töötajal/külastajal kontorisse sisenemine ei ole võimalik.
 2. Oleme alustanud enamuse kontoritöötajate kaugtööle suunamist.
 3. Oleme kehtestanud nõuded kontoris töötajatele – kõik koosolekud toimuvad virtuaalselt, korraga ei või koos olla enam kui 2 inimest, kes peavad hoidma distantsi vähemalt 1 m, kõikides ruumides on olemas desinfitseerimisvahendid ning töötajatele on tagatud maskide kättesaadavus.
 4. Kontrollime igahommikuselt kõikide kauplusetöötajate tervist, mõõtes nende kehatemperatuuri.
 5. Puhastame kauplustes kõiki pindasid kaks korda päevas - hommikul ja pärastlõunasel tipptunnil ja iseteeninduskassade alasid iga kahe tunni tagant.
 6. Kõikidele kassadele on paigaldatud kaitsesirmid ja kõik töötajad on saanud isiklikud desinfektsioonivahendid.
 7. Harjumaal (sh Tallinnas) ja Ida-Virumaal on kõik ostjatega otseses kontaktis olevad kauplusetöötajad suunatud kandma kindaid, ühekordseid kaitsemaske. Teistes piirkondades on kinnaste ja maskide kandmine soovituslik.
 8. Oleme paigaldanud klientidele kõikide kaupluste sisenemisalale desinfektsioonivahendid ja teavitused käte desinfitseerimise olulisusest.
 9. Desinfitseerime igapäevaselt kauplustes kärud ja korvid.
 10. Maxima XX supermarketites ja XXX hüpermarketites on täiendavad desinfitseerimisvahendid puu- ja juurvilja tsoonis.
 11. Kassade ette on paigaldatud märgised, mis markeerivad soovituslikku distantsi ostjate vahel ja märgistused piirkondadesse, kus inimesed seisavad järjekordades – värske liha- ja kalaletid, kulinaaria, grilli- ja kondiitritoodete letid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
 • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
 • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias