Maxima esindaja: võib loota, et juba järgmisest nädalast saab kauplustest võid rahulikult osta

 (16)
Maxima esindaja: võib loota, et juba järgmisest nädalast saab kauplustest võid rahulikult osta
Foto on ühes kaupluses tehtud eile: lettidel haigutab tühjus.Foto: Lugeja foto

Kõik jaekauplused tunnistavad tarneauke või müügis, ent nendivad, et lettidelt puuduv või on pannud ostjad haarama enam teisi määrdeid, siiski peaks ka või peagi taas kõigile kättesaadav olema.

"Meedia poolt tekitatud paanika on tekitanud olukorra, kus võid ostetakse suuremal hulgal kokku, kui tegelikult plaanitakse tarbida," kommenteeris Selveri kommunikatsioonispetsialist Karl-Villiam Vaserik ERR Uudistele.

Kui siiani on võidefitsiit tabanud peamiselt Eestit, siis Soome omanikega Prisma Peremarket tunnistab, et kriis on jõudmas ka Soome.

Ka Maxima tõdeb, et kasvanud nõudluse tõttu tühjenevad letid vahel kiiremini, kui neid täita jõutakse, ehkki tarned kauplustesse pole katkenud.

"Viimasel nädalal oleme müünud kaks korda rohkem võid kui mullu samal ajal," kommenteeris Maxima Eesti kommunikatsioonijuht Katja Ljubobratets.

"Praegune olukord annab võimaluse loota, et juba järgmisest nädalast saab kauplustest võid rahulikult osta. Kuni Eesti tootjad täies mahus tarned taastavad, toome võid Eesti lähiriikidest, esmajaolt Leedust," lisas Ljubobratets.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias