Maxima keelustab alates tänasest alaealistele energiajookide müügi

 (38)
Logod
Foto on illustratiivne.Foto: Jaanus Lensment

Maxima jaekett teatab otsusest keelustada oma kauplustes alaealistele energiajookide müük. Energiajookide müügi keeld alaealistele jõustub tänasest alates.

„Kui soovime, et meie noorte tervis oleks parem, tuleb energiajookide kättesaadavust piirata,“ selgitas Maxima Eesti tegevjuht Marko Põder jaeketi otsust keelustada energiajookide müük alaealistele kõikides oma kauplustes üle Eesti.

„Seadusandluses ei ole kehtestatud energiajookidele müügipiiranguid, ent kaupmees saab omal soovil kehtestada vastavaid kitsendusi. Oleme lapsevanematega olnud energiajookide teemal dialoogis ja nii oleme koostöös jõudnud tõdemusele, et alla 18-aastastele tuleb piirang seada,“ ütles Põder.

„Peame noorte heaolu ja arengut Maximas väga oluliseks ja alaealistele energiajookide müügi keelustamine on selge signaal ja võimalus selle toetamiseks,“ lisas ta.

Energiajookide müügikeeld alla 18-aastastele noortele kehtib alates 8. juulist jaeketi kõikides kauplustes üle Eesti.

Varem on taodelnud energiajookide müügi keelustamist alaealistele Keskerakonna poliitikud, siiani riiklikku piirangut kehtestatud pole.

Seotud lood:

Energiajookide müügipiirangud kehtivad ka Rimi kauplustes, kus juba 2012. a kehtestati müügikeeld alla 16-aastastele.

Selver lõpetas energiajookide ja alkoholivabade siidrite, õllede ja veinide müügi alla 16-aastastele täpselt kolm aastat tagasi, juulis, rääkis Selveri pressiesindaja Rivo Veski. Toona tegi Kaupmeeste Liit üleskutse liituda liidu liikmetel müügipiiranguga. Kutsega liitus esimeste seas Selver.

Toona, 2016. aastal liitusid Kaupmeeste liidu üleskutsega ABC Supermarkets, Coop Eesti, Kaubamaja, Prisma Peremarket, Rimi Eesti, Selver ja Statoil.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias