Maxima Kuressaare ja Tallinna Nõmme tee kaupluste töötajate testitulemused negatiivsed

 (3)
Logod
LogodFoto: Jaanus Lensment

Maxima testis järgmise kahe kaupluse töötajaid koroonaviiruse tuvastamiseks, testitavateks kauplusteks oli Kuressaare ja Tallinna Nõmme tee Maxima kordustestiga. Kokku testiti 60 Kuressaare Maxima töötajat ja tänaseks on testidele vastused käes ning kõik testitulemused on negatiivsed. Tallinna Nõmme tee Maxima kaupluse töötajate kordustestid osutusid samuti negatiivseteks.

MAXIMA Eesti tegevjuhi Edvinas Volkase sõnul on ettevõtte jaoks oluline, et kliendid ja töötajad võiksid ennast Maxima poodides tunda turvaliselt, siis oleme omal initsiatiivil teinud mitmetes kauplustes üle Eesti töötajate masstestimist. „Saaremaa ja Kuressaare on olnud selle kriisi epitsentris juba mõnda aega, mistõttu pidasime oluliseks ennetavalt testida meie Kuressaare kaupluse töötajaid,“ sõnas Edvinas Volkas.

Kokku testiti 60 töötajat ning kõik testitulemused olid negatiivsed.

Lisaks läbisid kordustestimise kõik Tallinnas Nõmme teel asuva Maxima poe töötajad ning ka seal olid kõik testitulemused negatiivsed.

Seotud lood:

„Oleme kindlad, et eriolukorra ajal meie poolt ellu viidud meetmed tõstavad veelgi turvalisust ja ohutust kaupluses, kuid suur palve ka klientidele – palume haigusnähtudega poodi ostlema mitte tulla, sest vaid üheskoos on võimalik vähendada nakatumisohtu nii töötajatel kui ka klientidel toidupoodides, mis on meile kõikidele eluks vajalik, et raske aeg üle elada,“ edastas omapoolse palve Edvinas Volkas.

Maxima kauplustes on ellu viidud nii töötajate kui ka klientide turvalisust tõstvad erinevad meetmed:

 1. Puhastame kõiki pindasid kaks korda päevas - hommikul ja pärastlõunasel tipptunnil ja iseteeninduskassade alasid iga kahe tunni tagant
 2. Kõikide kärude ja korvide desinfitseerimine peale iga kasutuskorda - oleme kauplustes eraldanud ostukorvid ja -kärud vastavalt sellele kas need on värskelt desinfitseeritud või kasutatud.
 3. Oleme rakendanud igas kaupluses kontrolli- ja raporteerimissüsteemi, millega tagada kehtestatud hügieeni- ja sanitaarnõuete järgimine.
 4. Kontrollime igahommikuselt kõikide kauplusetöötajate tervist, mõõtes nende kehatemperatuuri.
 5. Kõikidele kassadele on paigaldatud kaitsesirmid ning kõik töötajad on saanud isiklikud näokaitsevahendid ja desinfektsioonivahendipudelid.
 6. Kõik ostjatega otseses kontaktis olevad töötajad kannavad plastikust kaitsemaske.
 7. Kõik kaupluse töötajad peavad kandma ühekordseid kaitsemaske.
 8. Oleme paigaldanud klientidele kõikide kaupluste sisenemis- ja väljumisalale desinfektsioonivahendid ja teavitused käte desinfitseerimise olulisusest
 9. Kassade ette on paigaldatud kleeplintidest märgised, mis markeerivad soovituslikku distantsi ostjate vahel ja märgistused piirkondadesse, kus inimesed seisavad järjekordades – värske liha- ja kalaletid, kulinaaria, grilli- ja kondiitriletid.
 10. Monitoorime järjekordasid pikivahe hoidmiseks, et vältida üle 5 inimese pikkuste järjekordade tekkimist kassades ja samal ajal monitoorime ka kauplust külastavate klientide koguarvu. Juhul kui kaupluses on kassades enam kui 5 klienti ja kõik kassad on hõivatud, sulgeme kaupluse ajaperioodiks, mille vältel saame vähendada kassajärjekordi ja kaupluses viibivate klientide arvu.
 11. Pikendasime suuremate poodide lahtiolekuaegasid, et vähendada tipptundidel inimeste hulka kauplustes.
 12. Pakendasime kõik kaalutooted, mida ei ole võimalik kodus pesta - näiteks erinevad pagaritooted, küpsised.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
 • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
 • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias