Mees, kellega seotud autokoolide puhul tasub vägagi ettevaatlik olla

 (32)
Autokool
Foto: Vallo Kruuser

Vladimir Tabujev on inforegistri andmetel seotud vähemalt kolme Tallinnas tegutseva autokooliga. Neist kurikuulsam on E-Autokoolitus OÜ, mille eest tarbijakaitseamet on korduvalt hoiatanud, musta nimekirja kandnud, mitmed tarbija kaebused tarbijakaebuste komisjoni suunanud ning lõpuks kohtusse andnud. Tabujeviga on veel seotud ka Horizontrans OÜ, mille all tegutseb kaubamärk Autokool24 ning Pirita liikluskoolitus OÜ.

Kolme autokooli inforegistri kanded annavad aimu ka sellest, et neis autokoolides tegutseb kas vabatahtlik tööjõud või hoidub Tabujev lihtsalt maksude maksmisest. Näiteks on E-Autokoolitus tänavu juulist kuni septembrini tasunud riiklike makse summas 522,02 eurot ja tööjõumakse 570,75 eurot.

Autokoolid Horizontrans OÜ ja Pirita liikluskoolitus OÜ on samal perioodil riiklike makse tasunud kõigest summas, mis jääb alla ühe euro.

Tarbijakaitseameti edastusel on Autokool24 kohta esitatud üks kaebus tarbijakaebuste komisjoni, mis jäeti rahuldamata.

Pirita Liikluskoolitus OÜ vastu on samuti esitatud üks kaebus, kuid vastav menetlus on lõpetatud.

Nimetatud ettevõtete kohta on esitatud ka seitse selgitustaotlust, kuid neist üksnes 4 käesoleval aastal. Kuivõrd järjepidevate rikkumiste või probleemidega tarbijakaitseameti poole pöördutud ei ole, pole kummagi ettevõtte suhtes läbi viidud järelevalvemenetlust.

Seotud lood:

Hulgaliselt noori tarbijaid eksitanud E-Autokoolitus OÜ-le määras tarbijakaitseamet aga ebaausa kauplemisvõtte kasutamise ja eksitava reklaami eest rahatrahvi 5000 eurot, mille peale ettevõte esitas kaebuse kohtusse.

Vaidlus jõudis Riigikohtusse, kuid E-Autokoolitus OÜ kaitsja kassatsioon jäeti menetlusse võtmata. Seega jõustus 4. novembril Harju Maakohtu otsus, millega jäeti täies ulatuses rahuldamata E-Autokoolitus OÜ kaebus tarbijakaitseameti väärteoasjas tehtud otsuse osas.

Tänavu kevadel pöördus tarbijakaitseametisse hulgaliselt tarbijaid, kes olid sõlminud autokooliga vautšerikeskkonnas Chilli avaldatud pakkumise alusel B-kategooria sõidukijuhi kursuse lepingud. Lepingu kohaselt pidi teooriakursus olema 60% soodustusega ning tasuta lubati piiramatul arvul sõidutunde, täpselt nii palju kui kursuse läbijal tarvis.

Alates 24. veebruarist saatis autokool sellise vautšeri ostnud tarbijatele teavituse, et jätab ära kõik tasuta lubatud sõidutunnid alates 1. märtsist. Tarbijatele pakuti võimalust võtta tasulisi õppetunde või vahetada autokooli. Tarbijad pöördusid vaidluse lahendamiseks tarbijakaebuste komisjoni, paraku ei täitnud ettevõtja komisjoni otsuseid ega tagastanud tarbijatele koolituse eest tasutud raha.

Vladimir Tabujev ütles Delfile, et ei soovi antud teemal kommentaare jagada.

Hea lugeja, kirjuta meile oma kogemustest nimetatud kolme autokooliga aadressil kasulik@delfi.ee.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias