Miks Eesti sularahaautomaadid 50-eurosest suuremaid kupüüre ei väljasta?

 (39)
Miks Eesti sularahaautomaadid 50-eurosest suuremaid kupüüre ei väljasta?
Foto: Scanpix

Seoses plaaniga 500-eurosed käibelt kaotada tekib küsimus, miks sularahaautomaadid Eestis 50-eurostest suuremaid kupüüre ei väljasta.

LHV pressiesindaja Priit Rum ütles, et tehnilisi piiranguid sellele, milliseid kupüüre sularahaautomaat väljastab, tegelikult ei ole. „Kupüüride valik põhineb klientide poolt enim soovitud kupüüridel," ütleb Rum.

Samas sissemakseid saab teha kõigi kupüüridega (kaasa arvatud 500-eurone, mille käibelt võtu teemal praegu debatt käib).

Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivaski sõnul puudub 50-eurosest suuremate kupüüride vastu igasugune vajadus. „Peamised rahatähed, mida masinast võetakse, on 5- ja 10-eurosed. Siis tulevad 20-eurosed ja viimasena 50-eurosed," loetleb Siilivask.

Ta lisab, et kui veel mõned aastad tagasi sai automaatidest välja võtta kuni 500-krooniseid kupüüre, mis tänases vääringus on ligikaudu 31 eurot, siis täna on maksimaalne väljavõetav väärtus oluliselt suurem - 50-eurone on kroonivääringus võrdeline 800 krooniga.

Eesti Panga pressiesindaja Ingrid Mitti edastusel on seoses europaberraha uuele kujundusele üleminekuga juba tänavu plaan tutvustada uue välimusega 50-eurost kupüüri. „Järgmisel aastal peaksid uued 50-eurosed ka kogu euroalal käibele tulema," lisas Mitt.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias