Millised tuntud kauplused pole hoolimata tarbijakaitse musta nimekirja sattumisest kliendi poolele asunud? Vaatame nimekirja üle

 (12)
Kassaaparaat
KassaaparaatFoto: Ilmar Saabas

Tarbijakaitseamet peab oma veebilehel üleval musta nimekirja, kuhu lisatakse ettevõtted, mis ei täida tarbijavaidluste komisjoni otsuseid. Millised nimed silma jäävad?

Nimekirjas on hetkel üle 100 sissekande, kuid mõni firma on sinna sattunud lausa mitu korda. Kurikuulus näide on automüüja DPK Invest või ALM Invest, kes autojärelmaks24 nime all mitu korda romusõidukeid korralike pähe on määrinud.

Tuntumatest nimedest on nimekirjas veel näiteks AS Fifaa, kes peab Eestis Skechersi jalatsipoode. Nimelt müüs pood tarbijale jalatsid, mis kohe katki läksid. Klient tahtis raha tagasi, kuid kaupluse sõnul ei olnud purunemine nende süü, kuna kliendi jalg ei olnud jalatsi jaoks piisavalt suur ning seetõttu need katki läksidki. Tarbijavaidluste komisjon vaatas koos jalatsieksperdiga jalanõud üle ja otsustas, et tegemist on siiski tootmisdefektiga ja kauplus peab tarbijale raha tagastama.

Nimekirjas on ka näiteks ONOFF elektroonikapood. Kliendile müüdud sülearvuti ei laadinud korralikult ja kuna parandamine samuti tulemust ei andnud, soovis tarbija raha tagasi. Pood keeldus väitega, et arvutil pole defekte.

Dreamline arvutipood müüs kliendile arvuti, kuid klient avastas seejärel, et arvutil pole peal originaaltarkvara. Kauplus saatis tarbijale koodi, millega operatsioonisüsteem aktiveerida, kuid tarbija sellega ei nõustunud ja tahtis raha tagasi. Kuna pood on endiselt nimekirjas, võib järeldada, et pood pole otsust täitnud.

Seotud lood:

Kauplused kustutatakse nimekirjast kui ettevõte on täitnud tarbijavaidluste komisjoni otsuse. Ettevõtted on nimekirjas kuni üks aasta.

Musta nimekirja saad vaadata SIIT.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias