Milliseid telefone Delfi lugejad kasutavad ja milliseid nad tegelikult kasutada tahaksid? Loe ja saa teada!

 (43)
iPhone 7
iPhone 7 – lugejate hulgas ihaldusväärseim telefonFoto: Madis Veltman

Uurisime Delfi lugejatelt, milliste firmade toodetud telefone nad kasutavad ja millistest unistavad, ning kui kaua on nad kasutanud oma praegust telefoni. Saime muu hulgas teada, et inimesed vahetavad telefoni tarbetult sageli, ning et viimase aja suuremateks kaotajateks moblade maailmas võib pidada HTC-d, LG-d ja Sony't.

Milliseid telefone meie lugejad siis kasutavad?

Turuliider on 23 protsendiga Samsung, millele hingab 21 protsendiga kuklasse Apple. Vaid poolteist aastat tagasi Delfi lugejate hulgas kõige populaarsemaks osutunud Sony on aga langenud 16 protsendiga kolmandale kohale ja kaotanud ligi kolmandiku oma kasutajaskonnast.

Uue tegija Huawei mobiili kasutab 10, vana tegija Nokia oma 9, LG toodangut 6, HTC aparaati 3, Microsofti oma 2 ja Motorola oma 1 protsent vastanuist.

Seotud lood:

Delfi küsitluste tulemuste järgi on HTC kaotanud pooleteise aastaga üle 40 protsendi oma turuosast, samal ajal on Apple populaarsust enam kui veerandi võrra juurde võitnud.

Millal nad neid telefone kasutama hakkasid?

Ligi kaks kolmandikku lugejatest on võtnud oma praeguse telefoni kasutusele aastal 2015 või hiljem, kusjuures 40 protsenti hakkas oma telefoni kasutama alles sel või eelmisel aastal. Et mobiiltelefon pole mingi uus leiutis vaid juba ammusest ajast väga laialt levinud seade, võib sellest järeldada, et Eesti inimesed vahetavad oma telefoni väga tihti.

Muidugi on ka teise äärmusse kalduvat rahvast – 8 protsenti vastanuist on kasutanud oma praegust telefoni juba üle 8 aasta!

Milliseid telefone inimesed ihaldavad?

Küsisime rahvalt ka seda, missuguse firma telefoni nad endale valiksid, kui saaksid täna valida tasuta ükskõik millise telefonimudeli. Täpselt 33 protsenti ehk iga kolmas vastas "Apple". Küllap on mitmed neist ostnud mõne muu telefoni peamiselt soodsa hinna tõttu, sest Apple'i tooted on suhteliselt kallid.

Kui üldiselt olid ihaldatud telefonibrändide protsendid kasutusel olevate telefonide omadega suhteliselt sarnased, siis LG-l läks kehvemini – inimesi, kes valiksid omale uueks telefoniks LG, on täpselt poole vähem kui neid, kes seda praegu kasutavad.

Toimetaja märkus: 9 protsenti vastanuist kasutab mõne loetelust välja jäänud tootja telefoni.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias