Mis saab kütusehindadest kuu teises pooles, kui kohustusliku biokomponendi osakaal tõuseb? Eksperdid selgitavad

 (38)
Tankimine.
Tankimine.Foto: Ilmar Saabas

Kuigi aprilli teisest poolest hakkavad kõik Eesti tanklad müüma suurema biokomponendi sisaldusega mootorikütuseid, siis ainuüksi sellest muudatusest suuremat hinnatõusu oodata ei ole.

Praegu on kõigis Eesti tanklates müügil biolisandiga mootorikütus, lihtsalt selle osakaal on 5 protsenti liitrist, ütles Circle K mootorikütuste müügidirektor Raimo Vahtrik. Aprilli teisest poolest kasvab kohustusliku biokomponendi osakaal 10 protsendini. Sellest muudatusest ainuüksi suurt hinnamuutust oodata ei ole, rääkis Vahtrik ERR-ile.

Tema sõnul on suurte hinnamuudatuste taga siiski maailmaturu hindade muutused, mis oluliselt suuremat rolli mängivad. Nii mootoribensiin, sellesse lisatav etanool, diislikütus kui ka biodiislikütus on börsikaubad ja nende hinnad on pidevas liikumises, lisas Vahtrik.

Alexela juhatuse liige Alan Vaht ütles, et suure tõenäosusega on kõik kütusemüüjad biokomponendi juba postihinda üle kandnud. Samas ei ole biokomponendist tingitud hinnaerisused kuigi suured.

Samuti lisas Vaht, et on keeruline prognoosida, kuidas võiksid maailmaturu hinnad edasi käituda ja sellest lähtuvalt ka Eestis. Samas konkurentsiolukorra tõttu ei ole Eestis Vahi sõnul hindu väga kõrgele võimalik viia. "Kui korraks ka tõstetakse hinnad üles, siis konkurents toob need hinnad alla," märkis Vaht.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias