Mobiilse andmeside kasutamine kerkis kriisi tõttu rekordtasemele

 (4)
Logod
LogodFoto: Jaanus Lensment

Telia võrgustatistika näitab, et eriolukorra mõjul on mobiilse andmeside kasutamine kerkinud tavapärasega võrreldes kuni 20% ning purustatud sai ka selle aasta mahurekord.

Telia Eesti tehnoloogiajuht Andre Visse ütles, et viimastel päevadel on silma hakanud mobiilse andmeside mahu kasv just päevastel tundidel, samuti on tavapärasest kõrgem õhtune kasutusaktiivsus.

„Mobiilse andmeside osas sai näiteks läinud nädalalõpul purustatud ka seni kehtinud päevane mahurekord, mis pärines 1. jaanuarist,“ sõnas Visse. Mobiilse kõneside mahud on aga näidanud veelgi suuremat hüpet, kasvades ca 30%.

Visse lisas, et kuigi Telia mobiilivõrgu kvaliteedinäitajad on ka kasvanud mahtude juures kõrgel tasemel, tasub siiski arvestada, et mobiilse andmeside näol on tegu jagatud ressursiga, mida tuleb eriti just kriisisituatsioonis kasutada vastutustundlikult.

„Oleme täna olukorras, kus tuhanded inimesed töötavad kodukontoris ning tuhanded lapsed on suunatud e-õppele, mistõttu on koormused sidevõrkudele kasvamas. Seega kui teie koduni ulatub kaabliühendus, soovitame kodus viibides kasutada interneti tarbimiseks kaabli- ja WiFi-ühendust. Kui aga asute piirkonnas, kuhu kaablivõrk ei ulatu, siis palume eriti päevasel ajal kasutada mobiilset internetti vastutustundlikult ning prioritiseerida tööks ja koduõppeks vajalikke tegevusi,“ märkis Telia tehnoloogiajuht.

Seotud lood:

Visse lisas, et paljud Telia koduinterneti kliendid, kelle puhul võrk seda võimaldab, saavad ühe kuu jooksul proovida suurema kiirusega koduinternetti praeguse paketi hinnaga. Eeskätt puudutab see just väiksemate kiirustega pakettide kasutajaid. Kõik kliendid saavad oma koduinterneti pakettide võimalusi ja proovipakkumisi kontrollida mugavalt Telia iseteeninduses. Samuti saab seda kontrollida Telia TV vahendusel, liikudes TV-menüüs valikusse „Minu teenused“.

Samuti valmistatakse Telia poolt ette täiendavat 4G välisruuterite ja antennide pakkumist nende piirkondade klientidele, kes sõltuvalt suuresti vaid mobiilsest internetist. Nimetatud lisaseadmed aitavad parandada ka suurenenud kasutusmahtude juures mobiilse andmeside kvaliteeti.

Lisaks jätkab Telia nii sel kui järgnevatel nädalatel täiendavate mahtude lisamist oma 4G mobiilivõrku. Näiteks sel nädalal toimuvad mahtude suurendamised Ilmatsalus, Viimsis, Viljandis, Taeblas, Pärnumaal Uulus, Ahastes ja Alustes, Raplamaal Kaius, Ida-Virumaal Maidlas. Lisaks veel Viljandimaal Lilli külas ja Lehtmetsa-Jäneda piirkonnas.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias