Mõnest tanklaketist ei pruugi biolisandita bensiini 98 leida

 (28)
Kütusetankimine
KütusetankimineFoto: Argo Ingver

Alates aprillist saab tanklatest osta ainult kümneprotsendilise biolisandiga bensiini 95 ja ehkki bensiini 98 puhul ei ole biolisand kohustuslik, ei pruugi mõnes müügikohas seda kütust ilma lisandita leiduda.

Neste tanklates on 98 juba aastaid biolisandit sisaldanud. Ettevõtte turundus- ja kommunikatsioonijuht Risto Sülluste ütle ERR-ile, et nüüd on Nestes bensiin 98 juures ka tähis E5.

"Tähistus E5 viitab sellele, et bensiinis võib olla maksimaalselt kuni viis protsenti etanooli, aga ei pruugi. See tähendab, et reaalselt võib olla ka kaks kuni kolm protsenti, sõltuvalt partiist," rääkis Sülluste.

"Uute bionõuete tulekuga ei muutunud Neste Futura bensiinis 98 mitte midagi," sõnas Sülluste.

Olerexi turundus- ja kommunikatsioonijuht Kai Põldermaa ütles, et Olerexi 98 bensiin on biolisandivaba, kuid seatud nõuete kohaselt peab bensiini tähistama märgisega E5 ka juhul, kui selle etanoolisisaldus on null mahuprotsenti.

Circle K mootorikütuste hinnastamisjuhi Indrek Sassi sõnul on kõigis nende teenindusjaamades müügil bensiin 98 milesPLUS, mis ei sisalda biokomponenti ja on sada protsenti fossiilne mootoribensiin.

Ainsana ei müü biolisandiga kütuseid Eesti tanklatest Alexela. Ettevõtte kommunikatsioonispetsialist Karin Luhaäär selgitas, et vedelkütuse seadus võimaldab biokütuse kohustust täita biokütuse lisamisega bensiini ja diislikütuse hulka või statistiliselt biometaaniga.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias