Murrame müüdi: rumal vabandus, millega paksukeste saate osalised oma ebaõnnestumist õigustavad

 (129)
Murrame müüdi: rumal vabandus, millega paksukeste saate osalised oma ebaõnnestumist õigustavad
Foto: Kuvatõmmis

Eile TV 3 eetris olnud teine osa sarjast „Kallis, sa oled kosunud“ näitas järjekordset ebaõnnestumist soovitud ideaalkaalu suunas liikumisel.

Paarike, kelle naisosapool kaalus saate alguses 126 kilo, suutis poole aastaga alla võtta vaid 5 kilo. Selle aja jooksul ei jätnud naine maha kirglikku suitsetamist, poolfabrikaatide söömist ega suutnud hakata end natukegi rohkem liigutama (trennis käima).

Mõistetav oli seejuures see, et öötöö lõi tervislikule eluviisile keskendumise plaanid segi.

Küllap jäi ka televaatajate kõrvu mitu vabandust, miks naisterahvas eesmärgini ei jõudnud. Üks neist tuli tema elukaaslaselt: „Me peame natuke ka asjade hinda vaatama,“ viitas ta pere piiratud eelarvele.

Vaatame siis – kas tõesti nende valitud poolfabrikaate sisaldav ostukorv on soodsam kui toorest lihast ja kalast koosnev alternatiiv.

Valik poolfabrikaate ja nende hinnad Maxima ja Selveri e-poodide põhjal:

Valik töötlemata toitu (va leib) ja nende hinnad Maxima ja Selveri e-poodide põhjal:

Koostatud minihinnavõrdlus näitab, et tegelikkuses ei vasta see tõele, et tooretest komponentidest koosnev ostukorv kallim on. Kel on kombineerimisoskus ja tahtmine valmistada värskest ja toorest toidust tervislikke roogasid, ei pea selle eest sugugi mitte rohkem maksma, kui valmistoidu või poolfabrikaatide eest.

Seotud lood:

Saate "Kallis, sa oled kosunud" üks saatejuhte, toitumisnõustaja ja treener Erik Orgu ütles Delfile, et madala motivatsiooniga kaalulangetajate puhul on käibel sageli ekslik arusaam, et tervislik toit on kallis ja selle valmistamine võtab kauem aega.

"See ei ole sugugi tõsi. Tegelik põhjus seisneb harjumustes – poes käiakse harjumuspärast rada pidi ja kaugel toorest, töötlemata toidukaubast. Valik langeb valmistoidule ja poolfabrikaatidele, sest need sisaldavad harjumuspärast tugevamat maitset. Selle aja, mis kulub poes "uute ja põnevate" poolfabrikaatide valimisele, võiks kulutada kodus värskest materjalist toidu valmistamisele, mida saab samuti oma maitse järgi maitsestada," ütleb Orgu.

Tegelik põhjus seisneb harjumustes – poes käiakse harjumuspärast rada pidi ja kaugel toorest, töötlemata toidukaubast. Valik langeb valmistoidule ja poolfabrikaatidele.
Erik Orgu

Ka seda ei mõista Orgu, kui inimesed toovad põhjenduseks ajapuuduse või toidu valmistamise oskamatuse. "Tänapäeval on kõik kohad kokaraamatuid täis, on mitmeid programme, mis annavad vahendid kätte – ainult tunne natuke huvi ja hakka pihta! Tegelikult peaks ülekaaluga probleemide ees seisev inimene vaatama üle oma ajaplaneerimise – kas "Pilvede all" ja "Kättemaksukontor" on prioriteet või võiks nende arvelt aega näpistada ja oma elus väike muudatus tervislikkuse suunas teha," räägib Orgu.

Ülekaalulisus on probleem Orgu sõnul sel põhjusel, et kuigi süüakse ka tervislikku toitu, teeb kogu toidu osakaalus oma töö ära "halb toit" ja halvad valikud.

Ilmekas näide sellest, et sageli ei süveneta toitumisteemadesse, vaid haaratakse kinni kuuldud fragmentidest, oli eileõhtuses saates paarikese öeldud lause, et "tervislik riis on gluteenivaba".

"Riis on alati gluteenivaba, esiteks. Teiseks ei peaks inimene, kel pole gluteenitalumatust gluteeni vältima," lisab Orgu.

Kaalu langusele ei anna Orgu sõnul edu ka kõiksugu kuuldused meedias käibel olevatest soovitustest mitte süüa pärast kella kuut või hoiduda ühest kindlast toidust.

"Sööma peab mitmekesiselt ja vältima kõike, mida on töödeldud. Toit olgu puhas. Sellest kõik pihta hakkab ja see on tegelikult väga lihtne," märgib Orgu, soovitades neil, kel on tõesti probleem, rohkem huvi tunda ja vähem seltskonnas kuuldut või meediast loetut uskuda.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias