MUST NIMEKIRI | Milliste automüüjate kasutatud sõidukid lagunevad tihtipeale juba teel müügiplatsilt koju?

 (170)
autoturg, kasutatud autod, autode müük
autoturg, kasutatud autod, autode müükFoto: Ardo Kaljuvee

Müügiplatsilt pealtnäha korras kasutatud auto ostmine võib lõppeda sellega, et paari päeva pärast on see täiesti lagunenud. Uurime järele, mis ettevõted on selle poolest kurikuulsad.

Eile kirjutas Kasulik automüüjast nimega Autodeost24, kust ostetud Toyota lagunes paari nädalaga sõidukõlbmatuks rondiks. Auto ostnud pereema sõnul tulid autol järjest välja vead, millest ostes aimugi polnud. Klient püüdis kauplejaga koostööd teha ja autot remontida, ent see lagunes iga päevaga aina rohkem. Auto tagastamine ei õnnestunud ja nii jäigi pere ilma töötava autota.

Kõige kurikuulsam automüüja Eestis on aga ilmselt ALM Invest OÜ, kes tegutseb ka nimede all nagu Auto Rahaks või Autojärelmaks24. Praegu on ALM Invest sattunud tarbijavaidluste komisjoni tervelt viiel korral, kõikidel kordadel on ettevõte ka kaotajaks jäänud.

Viimane kord sattus automüüja tarbijakaitseameti tähelepanu alla jaanuaris, kui taaskord oli ühel kliendil juhtunud täbar olukord, kus platsilt ostetud sõiduk lagunes juba teel müügiplatsilt koju. Tarbija viis auto parandusse, aga kaupleja ei soovinud remondiarvet maksta.

ALM Invest pole kordagi tarbijavaidluste komisjoni nõudeid täitnud.

Tarbijavaidluste komisjonis on figureerinud veel ohtralt sarnaseid juhtumeid, kus auto kohe pärast ostmist lagunema hakkas. Toome need siinkohal välja.

Võru Autopood OÜ müüs kliendile 3 075 euro eest kasutatud sõiduki Mercedes Benz C200 CDI, mis ei käivitunud enam kahe nädala pärast ja millel uus omanik lasi vahetada starteri. Ka see ei aidanud ja auto vajas täiendavaid remonditöid. Tarbijavaidluste komisjoni otsuse järgi pidanuks müüja hüvitama kliendile auto hinna ja remonditööde maksumuse summas 3900,07 eurot.

Seotud lood:

Delaforte OÜ müüs kliendile 3 650 euro eest sõiduki Mazda 6, ent hiljem tuvastati, et üks pihustit ei tööta hästi, EGR klapp on umbes, DPF filter on umbes ja katalüsaatori näitajad on üle normi. Komisjon otsustas rahuldada tarbija nõude kahju hüvitamiseks.

OÜ Apriory müüs kliendile sõiduauto Subaru Legacy, mille müügikuulutuse järgi pidi autol olema teostatud täishooldus, täielik diagnostika, veermiku ja pidurite kontroll ning amortisaatorite ja mootori test tehtud. Sõites aga hakkas tahmafiltri tuli põlema ning autoga ei saanud enam sõita. Komisjoni otsus oli, et automüüja peaks selgitama välja tahmafiltri vigastuste põhjused ning vajadusel vigastused kõrvaldama.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias