MUST NIMEKIRI | Vaata, milliste automüüjatega tuleks eriti ettevaatlik olla

 (84)
Loe tarbijavaidluste komisjoni otsuseid!
Kasutatud autod
Foto: Tiit Blaat

Täna kirjutasime kasutatud autode müügiga tegelevast ettevõttest ALM Invest OÜ, mis hiilib järjekindlalt kõrvale tarbijavaidluste komisjoni otsustest ning ei vastuta vigaste autode müügi eest. Vaata, millised ettevõtted on samuti tarbijavaidluste komisjoni "mustas nimekirjas".

End Baltimaade suurimaks kasutatud autode müüjaks nimetav ALM Invest OÜ on olnud tarbijavaidluste komisjonile juba aastaid pinnuks silmas. Ainuüksi tänavu juunis on ettevõte komisjonis kolm korda kaotajaks jäänud. Põhjuseks on vigased autod, mis ei jõua müügiplatsilt kuigi kaugele sõita. Automüüja pole täitnud ühtki ettekirjutust ega oma vigu tunnistanud, kuigi ka maakohus on komisjoni õigust tunnistanud.

Tarbijavaidluste komisjonist on läbi käinud mitmeid teisigi ettevõtteid, kes on kliendile vigase auto müünud, ent pole pärast määratud hüvitist tasunud ning on sellega täitmata jätnud komisjoni ettekirjutuse.

Vaata, millised ettevõtted on sattunud tarbijavaidluste komisjoni otsuseid mittetäitnud ettevõtete nimekirja:

Goldenjob OÜ

Pood müüs tarbijale 13 500 euro eest vigase Toyota Hiluxi, millel tuvastati juba järgmisel päeval mootoririke. Ettevõte ei ole tarbijale maksnud komisjoni määratud hüvitist summas 2718,33 eurot.

ALM Invest

Tänase loo peakangelane ALM Invest on nimekirja sattunud tervelt kolmekordse tarbijavaidluste komisjoni otsuse mittetäitmise tõttu.

Seotud lood:

Võru Autopood OÜ

Pood müüs kliendile 3 075 euro eest kasutatud sõiduki Mercedes Benz C200 CDI, mis ei käivitunud enam kahe nädala pärast ja millel uus omanik lasi vahetada starteri. Ka see ei aidanud ja auto vajas täiendavaid remonditöid. Tarbijavaidluste komisjoni otsuse järgi pidanuks müüja hüvitama kliendile auto hinna ja remonditööde maksumuse summas 3900,07, ent Võru Autopood ei ole seda siiani teinud.

Delaforte OÜ

Pood müüs kliendile 3 650 euro eest sõiduki Mazda 6, ent hiljem tuvastati, et üks pihustit ei tööta hästi, EGR klapp on umbes, DPF filter on umbes ja katalüsaatori näitajad on üle normi. Komisjon otsustas rahuldada tarbija nõude kahju hüvitamiseks, ent ettevõte ei ole otsust täitnud.

OÜ Apriory

Ettevõte müüs kliendile sõiduauto Subaru Legacy, mille müügikuulutuse järgi pidi autol olema teostatud täishooldus, täielik diagnostika, veermiku ja pidurite kontroll ning amortisaatorite ja mootori test tehtud. Sõites aga hakkas tahmafiltri tuli põlema ning autoga ei saanud enam sõita. Komisjoni otsus oli, et automüüja peaks selgitama välja tahmafiltri vigastuste põhjused ning vajadusel vigastused kõrvaldama, aga ettevõte pole seda teinud.

Teiste tarbijavaidluste komisjoni otsuseid mittetäitnud ettevõtetega saad tutvuda SIIN.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias