MUSTA REEDE HINNAVÕRDLUS | Sõrmustelt 2000 eurot alla? Vaata, milliseid pööraseid hinnaalandusi teevad kauplejad välismaal

 (24)
Maxima Must Nädal
Maxima Must NädalFoto: Priit Simson

Eesti kaupmehed teevad Musta reede puhul aledega tublit tööd, kuid välismaal käivad asjad veidi teistmoodi.

Kui Eestis on hakatud Musta reedet tähistama alles viimase paari aasta jooksul, siis näiteks USAs on ostupüha iga aasta aset leidnud juba ligi pool sajandit. Vaatame järele, milliseid alesid tehakse tänavu Ameerika Ühendriikides ja mujal. Kas Eesti hinnad saavad välismaistele vastu?

Samsung Galaxy S9 saab näiteks otse üle ookeani Samsungilt kätte 519 dollari ehk 456 euro eest. Eestis on toode Elisas ja Tele2-s alla hinnatud 539 euro peale.

Beats Solo 3 juhtmevabad kõrvaklapid saab Suurbritannia Amazonist kätte 99 naela ehk 111 euro eest. Euronicsis on sama toode alla hinnatud 249 euro peale.

Fitbit Charge 2 nutikell maksab Amazoni veebipoes alega 90 eurot. Sama toode on täna Klickis 40% allahindlusega 110 eurot.

Suurimad soodukad on aga USAs ja Suurbritannias juba väga kallitele toodetele. Näiteks leiab Walmarti e-poest teemantsõrmuse alla hinnatud 591 dollari peale, tavahind 2700 dollarit. Ka enamik kallimatest Samsungi teleritest on Walmartis poole võrra alla hinnatud. Eestist nii suuri soodukaid leida pole.

Naaberriikide puhul saab näiteks Soome Jyskist olenevalt kaubast 20-70% alla, Eestis on Ülemiste Jyskis 25% kogu kaubalt alla.

Eesti puhul on aga eriline see, et siin tehakse ka massiliselt toidukaubale Mustal reedel alet. Välismaal keskendutakse jaekettide puhul eelkõige elektroonikale.

Lisaks ei paista, et Eesti tarbijaid Must reede täiesti hulluks ajaks - USAs pole ebatavaline, et soodukahimulised kliendid juba päev varem poe ukse äärde ootama tulevad ning poe avamisel kaklema lähevad. 2008. aastal trambiti näiteks USAs ostuhulluse keskel surnuks üks Walmarti töötaja, kes poe avamise hetkel uste ees seisis.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias