Mustas nimekirjas autokool läks pankrotti, omanik tegutseb edasi kahe teise nimega ettevõtte alt

 (24)
Autokool
Foto: Vallo Kruuser

Juba mõnda aega pankrotis olnud kurikuulus autokool jätkab tegevust teiste nimede taga.

Kuus aastat tegutsenud ja mitu korda tarbijakaitseameti mustas nimekirjas figureerinud E-Autokoolitus OÜ läks pankrotti juba kevadel.

Veel sel nädalal kirjutas Kasulik autokoolide statistikast, kus E-Autokoolitus OÜ kasvandikud olid maanteeameti statistika põhjal ühe kehvema riikliku sõidueksami esimese katse läbisaamisprotsendiga.

Statistikas polnud aga märgitud, et autokool, mille õpilased riiklikule eksamile läksid, enam ei tegutse. Harju Maakohtu kohtumäärusega on e-Autokoolitus OÜ suhtes kuulutatud välja pankrot ning majandustegevus lõpetatud.

Möödunud aastatel kirjutati palju E-Autokoolituse vautšerikampaaniatest, mille ostnud kliendid ei saanud lubatud teenust. Kool pakkus internetis uskumatuna kõlavaid pakkumisi - näiteks 115-eurose vautšeri eest lubati katta kõik B-kategooria koolitusega seotud kulud.

Ärimudel oli aga selline, et vautšeri soetanud klientidelt hakati mõne aja möödudes küsima täiendavat tasu. Lepingu sõlmides öeldi autokoolist kliendile, et kui uue olukorraga ei nõustuta, tagastatakse lepingutasu ja klient võib minna teise autokooli. Autokoolist paberite välja võtmine oli aga tasuline teenus.

E-Autokoolitus OÜ juht Vladimir Tabujev tegutseb aga edasi kahe juriidilise keha Horizontrans OÜ ja Pirita Liikluskoolitus OÜ alt.

Mullu ja tänavu on tarbijavaidluste komisjonis tehtud tarbija kasuks üle kahekümne otsuse. Autokooli tunnistust omavatel inimestel on aga jätkuvalt võimalus see realiseerida ja riiklikku juhiluba taotleda. Tänavu esimese poolaasta jooksul kasutas seda võimalust kokku 126 juhiloa taotlejat, neist 33 esimesel sõidueksamikatsel, mille sooritasid edukalt vaid 6. Teisele katsele läks 28, läbi sai 11. Kolmandal katsel käis 65, kellest läbi sai vaid 26.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias