Müüjad pügavad hirmul tarbijaid! Kalli hinnaga müügil oleva antiseptiku tootja pole aastaid hindu tõstnud: nutt tuleb peale

 (220)
Müüjad pügavad hirmul tarbijaid! Kalli hinnaga müügil oleva antiseptiku tootja pole aastaid hindu tõstnud: nutt tuleb peale
Lugeja foto

Käte antiseptiku hind on jaemüügis väga kõrge, tootja pole aga juba aastaid hindu tõstnud.

Viru Keskuses asuvas Apotheka apteegis müüdi eile Chemi-Pharmi toodetud 100 milliliitrist käte antiseptiku pudelit jaehinnaga 9.20, mis tegi liitrihinnaks kogunisti 92 eurot. Mõned tunnid pärast artikli avaldamist käis Õhtuleht olukorda kaemas, siis oli toote hinda mõne euro võrra langetatud.

Apteekide hindu koondavast portaalist Apteegiinfo selgub, et selle konkreetse antiseptiku hinnad on kõrged pea kõikides apteekides, kus toode saadaval on. Kõige odavamalt saab toote kätte Otepää vallas asuvast Puka apteegist, kus üks pudel maksab 4.50. Kuid suuremas osas apteekides kõigub selle toote hind kuue ja kaheksa euro vahel.

Apteegiinfo järgi peaks kõige odavama hinnaga pudel Tallinnas olema müügil Ülemiste Tervisemaja apteegis, seda hinnaga 4.59. See info ei vasta aga tõele, sest eile maksis see juba 6.79. "Kohapeal selgus, et see on eelmise partii hind," andis lugeja teada.

Pro Kosmeetika poes on võimalik sama toodet soetada ettetellimisega, nemad küsivad väikse pudeli eest lausa 11 eurot.

Tootja pole hinda tõstnud

"Nutt tuleb peale," sõnab Chemi-Pharm looja ja juht Ruth Oltjer ERR uudisteportaalile antud kommentaaris, kui kuuleb, et käte kiireks desinfektsiooniks vajalik antiseptik muutub tootjalt apteegini jõudes ligi neli korda kallimaks. "Turg on turg, aga ikkagi on see küüniline, praegust koroonaviirust niimoodi kasutada," ütleb ta ta.

Chemi-Pharmi tegevjuht Kristo Timberg ütles Kasulikule, et nad on ka ise näinud uudiseid pea 10 eurose hinna kohta. “Me tahaks uskuda, et see oli pigem erand. Paraku ei saa me kontrollida seda mis toimub tarneahelas ja ei oska kommenteerida põhjuseid viimastel päevadel tähelepanu keskmesse sattunud hindade kujunemisest lõpptarbijale,” nendib ta.

“Chemi-Pharm ei ole 4 aastat hindasid tõstnud ja ka praeguse kriisi ajal pole me seda teinud, samas näeme, et toorainete ja tarvikute hinnad maailma turul praeguse kriisi valguses on kasvamas ja jälgime olukorda väga pingsalt,” kinnitab ta.

“Hetkel on nõudlus desinfektsioonivahendite järele endiselt väga kõrge ja üle öö seda lahendada on raske. Teeme kõik endast oleneva, et vajalikud tooted jõuaksid esmajärjekorras haiglate ja tervishoiuasutustele ning pöörame tähelepanu ka jaevõrgule kuhu jätkame regulaarsete tarnetega, et vajalikud tooted toimetada nii paljude inimesteni kui võimalik. Palume kõigilt oma klientidelt mõistvat suhtumist ja rahulikku meelt.”

Apteegi sõnul oli tegemist eksitusega

"Antud toode oli tõepoolest sellise hinnaga ühes apteegis lühikest aega müügil. Tegemist oli inimliku eksitusega, mida korrigeeriti koheselt. Segadus oli tingitud sellest, et tegemist on tootega, mida tarnisid erinevad partnerid," sõnas Terve Pere Apteegi juhatuse liige Kadri Ulla ERR uudisteportaalile.

Hea lugeja, kui märkad, et kaupmehed kasutavad koroonaviirusega seotud hirme kurjasti ära, kirjuta kasulik@delfi.ee!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias