NAGi hädadel lõppu ei paista: mõranenud klaasiga lennukile lisandus teise raudlinnu väljavahetamine

 (33)
Nordic Aviation Group'i esimene tööpäev
Foto: Karli Saul

Nordic Aviation/Adria Airways Tallinna-Kiievi pühapäevase lennu lõpus tekkis lennuki piloodikabiini parempoolse tuuleklaasi sisemisse kihti mõra. Eile hilines aga lend Stockholmi BMI lennuki rikke tõttu, mille tõttu vahetati lennuk lõpuks välja.

"Põhjuseid, miks mõra klaasi tekib, võib olla mitu. Selleks võib olla mõni varasem mikrodefekt, suured temperatuuride erinevused ning sellest tekkivad pinged jm, mis mingil hetkel võib põhjustada mõra tekkimise," selgitas Nordiv Aviationi pressiesindaja Liis Veersalu.

Kuna lennunduses on ohutusel, eriti reisijate turvalisusel ülim tähelepanu, ei ole lubatud antud defektiga edasisi lende koos reisijatega enne probleemi likvideerimist teostada, isegi kui mõra on vaid klaasi ühes kihis, lisas Veersalu.

"Põhjuseks nähtavuse, lennuki siserõhu ja lennuki terviklikkuse hoidmise probleemid. Siiski on lubatud opereerida üks positsioneerimislend nii valmistajatehase kui ka lennuameti nõusolekul sihtkohta, kus on võimalik läbi viia remont ja hooldus vea likvideerimiseks, täites seejuures teatud tingimusi - madalam lennukõrgus, väiksem kiirus ning ainult piloodid - muid isikuid lennukis olla ei tohi," märkis pressiesindaja.

Mõraga lennuk loodetakse tagasi liinile saada hiljemalt homsest.

Pühapäeval Kiievisse jäänud reisijatest suur osa majutati hotelli ning nad said õhtusöögi vautšerid, samuti broneeriti osa reisijaid ümber alternatiivsetele lendudele. "Ettenägematu tehnilise probleemi korral muud hüvitist ette nähtud ei ole. Enamus eile Kiievisse jäänud reisijatest jõudis Tallinnasse meie tänase graafikujärgse Kiiev-Tallinn pärastlõunase lennuga," lisas Veersalu.

Eile lõunase Nordic Aviationi korraldatud JP 7123 Tallinn-Stockholmi lennu esialgsel planeeritud BMI lennukil oli pitot-toru soojenduse veateade, mida tehnik kontrollima saadeti. Seetõttu vahetati lennuk teise vastu välja ning lend Stockholmi väljus kell 15.36. Peatselt kinnitas tehnik ka esimese lennuki korrasolekut ning lennuplaan sellest tulenevalt mõjutatud ei ole.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias