Naine, kes vallandati kolleegi šokolaadi söömise tõttu, sai kohtu abiga töökoha tagasi

 (9)
Naine, kes vallandati kolleegi šokolaadi söömise tõttu, sai kohtu abiga töökoha tagasi
Foto: Tiit Blaat

Saksamaal jõudis lõpule veebruaris alanud kohtuasi, kus ametist kolleegi šokolaadi omastamise tõttu vallandatud naine soovis tagasi oma töökohta.

Erivajadustega laste hooldekodus 30 aastat töötanud 64-aastane Juliane vallandati pärast kolleegide kaebuseid teiste vara omastamise kohta, kirjutab The Local.

Probleemiks oli 2,50 eurot maksnud šokolaaditahvel, mille Juliane küsimata kolleegilt pihta pani. Vallandamise põhjuste hulka kuulus ka veel tööl pesumasina isiklike asjade pesemiseks kasutamine ja kolleegi 10-eurose koti varastamine, et see jõulukingina edasi kinkida.

Kohtus jõuti seisukohale, et kuna isikliku pesu pesemist ei keelanud otseselt ükski eeskirjadest, ei saa seda võtta ammendava põhjusena Juliane lahti laskmiseks. Ka ei ole piisavalt tõendusmaterjali, mis kinnitaks, et Juliane tõepoolest kolleegi 10-eurose koti pihta pani. See tähendab, et vaielda sai õigupoolest vaid ühe asja üle: kas 2,5-eurose šokolaaditahvli kellegi eest ära söömine on piisav põhjus töötaja vallandamiseks?

Heidelbergi kohus leidis, et ehkki kolleegi toidu söömine ei ole naljakas ja seda ei tohiks päris niisama jätta, tuleb möönda, et Juliane tagastas kolleegile samaväärse šokolaadi pärast algse maiustuse söömist.

Nii jõuti kokkuleppele, et Juliane saab oma vana töökoha tagasi ja võtab karistusena vastu vaid tööandja ametliku hoiatuse.

Ehkki Juliane vana tööleping jäi kehtima, ütles naine pärast kohtuistungi lõppu meediale: "Ma hoian oma pead püsti, ma ei ole midagi valesti teinud. Ma ei tunne kergendust."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias