Neiu lõikas miljoni euro nimel käe maha. Kuid siis läks kõik valesti!

 (48)
Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv.Foto: Ilmar Saabas

Sloveenia naine mõisteti süüdi kindlustuspettuses, kui tuli välja, et too oli endal kopsaka summa nimel ise käe maha lõiganud, vahendab BBC.

Sloveenia pealinnas Ljubljanas asuv kohus mõistis 22-aastase Julija Adlesici süüdi kindlustuspettuses. Uurimise käigus tuli välja, et naine oli aasta enne õnnetust sõlminud viis erinevat kindlustuspoliisi. Ta väitis, et jäi käest ilma oksi lõigates. Prokuröri väitel kasutas naine käe eemaldamiseks ketassaagi.

Ettevõtmise eesmärgiks oli saada peaaegu miljoni euro eest kindlustushüvitisi.

Nüüd ootab naist ees aga kaks aastat vanglas, kaasosalisest elukaaslasele mõisteti kolm aastat vangistust. Adlesic vahistati 2019. aastal koos sugulastega pärast seda, kui ta saabus randmest ära lõigatud käega haiglasse.

Uurimise käigus tuli välja, et naine oli koos elukaaslasega maha lõigatud käe meelega koju jätnud. Eesmärgiks oli kindlustada püsiv invaliidsus. Võimuesindajad tõid aga käe kähku haiglasse ja see õmmeldi tagasi.

Prokuröri sõnul oli naise elukaaslane vahetult enne õnnetust teinud internetiotsinguid proteeside kohta.

Sellest järeldas kohus, et vigastus oli tahtlikult tekitatud.

Naise elukaaslase isale mõisteti samuti karistus, tema pääses aastase tingimisi vangistusega.

Adlesic eitas kogu protsessi vältel, et tekitas endale tahtlikult vigastuse.

Pettuse õnnestumisel oleks paar saanud rohkem kui pool miljonit eurot ühe väljamaksena, ülejäänud summa oleks neile kuumaksetena tasutud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias