Neli testitud moodust, kuidas ebameeldivast jalahaisust vabaneda

 (14)
Jalad
JaladFoto: Ilmar Saabas

Eestisse saabunud soojade ilmadega kaasnevad ka uued mured. Palava ilmaga kinniseid jalanõusid kandes võivad jalad õhtuks korralikult haiseda.

Inimese kehal asuvast 2-st miljonist higinäärmest on 250 000 jalgadel, tulemuseks ebameeldiv lõhn. Kuigi „jalahaisust" pole kellelgi pääsu, katsetas meesteajakiri Men's Health erinevaid alternatiivseid „ravimeetodeid" ebameeldiva aroomi eemaldamiseks.

1. Mõrusool ehk magneesiumsulfaat (Epsom salt)

Esimene variant on teha klassikalist jalavanni ning lisada vette mõrusoola. Vees leotamine pakub väsinud jalgadele leevendust ning tapab bakterid. Kõik mida sa vajad on vannitäis kuuma vett ning pool tassitäit mõrusoola. Kuigi valmiv segu võib meenutada hooldekodu lõhna, on protseduur raviv ning rahustav: just see, mis su õhtutest puudu on.

2. Õunasiidriäädikas (Apple cider vinegar, ACV)

Teiseks variandiks on õunasiidriäädikas: vedelik, millele on internetis palju kasutusi leitud, näiteks puhastusvahendina või kõhuravimina. Milline mõju on aga oma jäsemete äädikas leotamisels? Tuleb välja, et jalad lõhnavad nagu värske kodutehtud salat. Kui arvad, et selline aroom on jalgadele sobiv, siis lase aga käia!

3. Söögisooda

Kolmandana tasub proovida söögisoodat. Võta taaskord kausitäis kuuma vett ning lisa tassitäis söögisoodat. Lõigates vette mõned sidruniviilud, võib segu happelisemaks muuta ning aidata kaasa bakteritega võitlemisele. Aseta jalad vanni ning mõne aja pärast lõhnavad need värskelt nagu sidrun.

4. Must tee

Viimase variandina keeda vannitäis musta teed, oota kuni vesi on piisavalt jahtunud, et saaks sisse astuda ning naudi sooja protseduuri. Tees leiduvad mõrud happed kontrollivad bakterite levikut ning ebameeldiv lõhn kaob. Tegelikult asendub „jalahais" mõru tee aroomiga, mis pole kuigi palju parem. Lisaks sellele määrib tee veidi jalgu ning jätab su jalgadele värvitud „sokid".

Kokkuvõttes aitavad kõik variandid ebameeldiva lõhna eemaldada ning soe vann teeb ainult head. Samas on lihtsam probleemi ennetada ning vältida higistamist näiteks õhemaid jalatseid kandes.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias