Nõmmel asuva Jannseni kaubamaja asemele tuleb Maxima

 (86)
Nõmmel asuva Jannseni kaubamaja asemele tuleb Maxima
Jannseni kaubamaja NõmmelKuvatõmmis: Google Streetview

Tallinnas Nõmme linnaosas ligi 60 aastat tegutsenud Jannseni kaubamaja sulgeb septembris uksed. Kohalike seas hästi tuntud poe asemel avab veel tänavu detsembris pärast renoveerimistöid uksed Maxima pood.

Jannseni kauplus rajati juba eelmise sajandi 60-ndatel ning kogu selle aja on majas tegutsenud nii toidukauplus kui ka erinevad teenindusettevõtteid, kirjutab ERR.

Veel kümme aastat tagasi kavandas Vabaduse puiesteel asuv Jannseni kaubamaja hoopis laiendust, ent see jäi tegemata. Nüüd paneb kahel korrusel toidu- ja kodukaupu müünud ja iseseisvalt tegutsenud kauplus aga uksed sootuks kinni.

Lisaks poele tegutsevad hoones ka laste mängutuba, pitsakoht, ilusalong, treeningsaal ja lillepood.

Alates 1994. aastast on hoone kuulunud Eesti kapitalil põhinevale -le Someno, mis nimetas kaupluse ümber kaubamajaks ja hakkas ruume hoones välja rentima. Suurim rentnik majas on samadele omanikele kuuluv toidu- ja kodukaupade pood, mida peab OÜ Robore.

Seotud lood:

Kauplus sulgeb uksed septembris, misjärel ootavad ruume ees renoveerimistööd ja siseviimistlus, et Maxima X saaks oma uksed veel tänavu detsembris avada. Ümber- ega juurdeehitusi plaanis ei ole.

Ehitustööd algavad oktoobris, pärast seda hakkab Maxima kauplema 400 ruutmeetril.Teised rentnikud jätkavad hoones tegutsemist.

Loe refereeritud artiklit ERR portaalis.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias