Nordica läheb pühapäevast üle talvisele lennugraafikule

 (3)
Lennukid lennuväljal
Foto: Andres Putting

Eesti lennufirma Nordica läheb sel pühapäeval üle talvisele lennugraafikule. Suve jooksul lendas kodumaise lennufirmaga rekordarv reisijaid.

Eesti lennufirma Nordica läheb sel pühapäeval üle talvisele lennugraafikule. Selle aasta suvehooajal märtsi lõpust kuni oktoobri lõpuni lendas kodumaise lennufirmaga kokku ligi 420 000 reisijat.

See on 160 000 reisijat rohkem kui eelmise aasta suvel. Sama perioodi jooksul sooritas ettevõte enam kui 6000 lendu erinevate Euroopa tõmbekeskuste vahel.

Nordica on olnud läbi aasta suurim vedaja Tallinna lennujaamas pakkudes pealinnast enim otselende. Kokku on sel aastal Eesti ettevõttega lennanud üle 515 000 reisija.

Nordica juhatuse esimees Jaan Tamm ütles, et seljataga on pingelise kasvuga väga edukas suvehooaeg.

"Meie reisijate arv on ületanud sel suvel kõik prognoosid ja oleme selle eest tänulikud nii oma uutele kui ka senistele klientidele. Kindlasti on reisijate arvu mõjutanud positiivselt ka Eesti eesistumine EL Nõukogus, kuid peamine tõus on tulnud siiski meie enda äri- ja puhkusereisijate usalduse kasvu tõttu," lisas Tamm. Eesti lennufirmat eelistab täna rohkem kui iga neljas, Tallinnast lendav reisija.

Lisaks Nordica omalendude kasvule pakub ettevõte üha rohkem lennuteenuseid ka oma partneritele nagu LOT, SAS ning erinevad omavalitused Rootsis ja Hollandis.

Seetõttu on Nordica lennukipark kasvanud selle aasta algusest seitsmelt lennukilt 16-le, millest üheksa pakuvad teenust Eestist väljaspool ning üks lennuk on alates käesolevast talvest tagavara lennuki staatuses. See võimaldab ühelt poolt veelgi parandada lendude toimumise kvaliteeti ning teisalt kasvatada ekspordi mahte, mis on mõlemad ettevõtte olulisteks prioriteetideks kasumliku ja jätkusuutliku lennuteenuse kindlustamisel.

Talveperioodil lendab Nordica Tallinnast kaheteistkümnesse sihtkohta. Lennugraafikusse jäävad otselennud Stockholmi, Oslosse, Göteborgi, Münchenisse, Amsterdami, Brüsselisse, Peterburi, Trondheimi, Viini, Kiievisse, Varssavisse ja Vilniusesse. Tuleval, 2018. aasta suvel taastuvad tänavused populaarsed suve- ja puhkuseliinid nagu Nice, Split, Rijeka, Odessa, Berliin, Hamburg, millele lisanduvad uute sihtkohtadena Musta mere äärne Constanta Rumeenias ja Ohrid Makedoonias.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias