Nordicaga lennanud reisija vihjest sai alguse sisejuurdlus

 (92)
Nordicaga lennanud reisija vihjest sai alguse sisejuurdlus
Foto: Vida Press

Eile hommikul Tallinnast Brüsseli lennujaama lennanud Nordica tellimuslennul, mida opereeris Bulgaaria lennufirma BulAir, tundsid reisijad sigaretilõhna.

Delfi toimetusele usaldusväärne ja anonüümseks jääda sooviv vihjesaatja kinnitas, et kogu lennu aja olla lennuki esiotsast tulnud kabiini sigareti põlemise lõhna. Seda, kas suitsu tegid stjuardessid või hoopis mõni tualetti kasutanud reisija, silma ei hakanud, kuid lõhna oli terve aeg tunda.

Nordica turunduse projektijuht Eva-Liisa Õng ütles Delfile, et suitsetamine lennuki pardal on absoluutselt keelatud ning aksepteerimatu tegevus.

"Lendu, mille kohta küsimus esitati, opereeris meie partner BulAir, kellel on varasem töökogemus näiteks lendamiseks Thomas Cook Airlinesile, aga ka teistele Euroopa lennufirmadele," tõi Õng näiteks tunnustatud varasema koostöö.

"Me edastasime BulAirile antud küsimuse kuna suhtume sellese täie tõsidusega ning saime just kinnituse, et küsitud lennul pole mitte ükski lennuteenindaja suitsetanud. Antud lennul oli ka Nordica meeskonnaliige, kes kinnitas, et ei näinud ühtegi meeskonnaliiget suitsetamas," lisas Õng.

"Sellest lähtuvalt me ei pea usutavaks, et toimus suitsetamist lennuki pardal, kuid tagamaks, et kõikidest asjadest aru saada, oleme palunud BulAiril avada uurimine selgitamaks välja võimaliku suistu või suitsulõhna päritolu," lisas Õng.

Seotud lood:

Uudise täiendus, lisatud kell 12.24:

Täna hommikul Delfis avaldatud Nordica kommentaari peale võttis toimetusega ühendust veel kaks BulAiri lennul viibinud reisijat, kes kinnitasid samuti tugevat suitsulõhna lennukis.

Reisija Jaan kirjutas Delfile, et tema meelest suitsetasid BulAiri töötajad. "Sõitsin selle 737-300 lennukiga Brüsselist Tallinnasse eelmise nädala esmaspäeval, s.t 18. septembril. Istusin kaheksandas reas ja suitsulõhn oli tugevalt tunda. Reisijad minu läheduses olid selgelt häiritud, kuid keegi ei öelnud ka otseselt midagi. Lennukis vabu kohti ei olnud, reisijateks olid teiste liikmesriikide Euroopa Liidu valdkonna ametnikud, kes suundusid töörühmadega seotud kohtumistele. Lennuk ise oli ikka päevi näinud ning maandumine oli salongis olles üsna järsk," kirjeldas Jaan oma reisikogemust.

Kristina, kes samuti 18. septembril Nordicaga, küll teisel suunal – Tallinnast Brüsselisse – lendas, istus samas raudlinnus, kus teenindajateks BulAiri personal. "Mina tundsin tubakalõhna samal lennul. Lennukogemus selle firmaga oli üsna ootamatu. Enda teada olin pileti ostnud Nordicale. Selgus, et oli hoopis üks BulAiri ürgvana lagunenud Boeing. Pardal olid bulgaariakeelsed instruktsioonid ja botox-huultega Bulgaaria stjuardessid. Vahepeal lehkas nagu oleks keegi lennukis suitsetanud. Suitsulõhn oli tõesti väga intensiivne, tundus olevat ikka päris ehtne sigaretilõhn (ma olen väga tundlik suitsulõhna suhtes ja oleks raske seda millegagi segamini ajada)," kinnitas Kristina.

Ta lisas, et äriklassis jagati 30 minutit enne maandumist Nordica kaanega söögikarpe. "Toit ja jook oli ka Eesti, mitte Bulgaaria hindadega. Väga segane sõnum Nordicalt Euroopa Liidu eesistumiseks renditud lennukitega ja ebausaldusväärne vorm," märkis Kristina.

Nordica lisas Delfile kommentaariks, et BulAiri lennukeid kasutatakse ajutiselt, et suurenenud nõudlust toetada.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias