Nutitelefon on kohutuvalt aeglane? 8 head nippi, kuidas see uuesti kiireks muuta

 (44)
Samsung Galaxy A5
Samsung Galaxy A5Foto: Andres Putting

Telefoni vananemisel tundub pea vältimatu, et see järjest aeglasemaks läheb. Mida selle vastu ette võtta?

Uudisteportaal Geenius jagab väärt trikke, kuidas oma Androidi nutitelefon taas väledaks muuta.

Google rakendus Files Go

Tegemist on väga lihtsa kuid kasuliku rakendusega, mis analüüsib telefoni mäluruumi ning aitab leida need rakendused või failid, mis võtavad palju ruumi või on kasutud.

Kustuta ebavajalikud tehasest tulnud rakendused

Paljud Androidiga telefonid sisaldavad juba kohe pärast selle aktiveerimist teatud rakendusi, mida arendajad soovivad, et kliendid kasutaksid. Need aga võtavad võrdlemisi palju ruumi ja võivad telefoni koormata. Õnneks on võimalus need kustutada, kuid vajadusel ka uuesti allalaadida. Selleks, et kustutada ebavajalikud rakendused vali telefoni sätetest rakenduste alamenüü. Seejärel kustuda ebavajalikud.

Kasuta võimalusel väikesemahulisi rakendusi

Rakendused nagu Facebook ja YouTube kasutavad väga palju ruumi sinu telefonis. Selleks, et siiski neid edukalt kasutada, on loodud rakendused nagu Facebook Lite, Messenger Lite, YouTube Go ja Skype Lite. Kõik need rakendused töötavad väga efektiivselt, kuid võtavad võrreldes originaalrakendusega palju vähem ruumi.

Seotud lood:

Veendu, et sinu telefonis on kõige uuem operatsioonisüsteem

Arendajate poolt loodud süsteemiuuendused on selleks, et parandada eelneva versiooni puudujääke ja vigasid. Tihti seisneb aeglase seadmete probleem just nende uuenduste puudmises.

Selleks, et kindlaks teha, kas on ootamas mõni süsteemiuuendus, siis vali oma telefonis Sätted -> Teave telefoni kohta -> Süsteemiuuendus. Kui värskeim uuendus on tegemata, siis kindlasti tee seda. Kui aga kõik on tehtud, siis tuleb viga edasi otsida.

Tühjenda telefoni esileht

Kui märkad, lehekülgede vahetamisel kinnikiilumist, siis võib see olla tingitud liiga paljudest rakendustest esilehel või palju ressursse nõudvast taustapildist, näiteks dünaamilisest taustapildist. Püüa kasutada võimalusel vähe ressursse nõudvaid staatilisi pilte ja hoia esileht rakendustest tühi.

Ülejäänud kolme nippi vaata juba Geeniusest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias