Nüüd saab raha tagasi küsida! Kliente alt vedanud Reset.ee suhtes alustati pankrotimenetlust

 (13)
Reset.ee on sulgenud uksed nii kontoris kui ka veebis, tarbijakaitse poole on pöördunud kümneid pahaseid kliente.
Reset.ee on sulgenud uksed nii kontoris kui ka veebis, tarbijakaitse poole on pöördunud kümneid pahaseid kliente.Foto: Repro

Kliendid, kes maksid Reset.ee-le kauba eest, kuid pole seda kätte saanud, saavad nüüd esitata enda nõude pankrotimenetluses.

Ametlikesse teadaannetesse jõudis üles teade selle kohta, et ettevõtte HHLP (Endine veebipood Reset.ee - toim.) algatatud pankrot võetakse menetlusse. See tähendab, et kliendid, kes maksid Reset.ee-le raha kauba eest, kuid pole seda saanud, saavad nüüd esitada avalduse pankrotimenetlusse.

Reset.ee pani oma veebipoe kinni paar nädalat tagasi, tarbijakaitse- ja tehnilise järelevalve amet tegi neile korduvaid ettekirjutusi selle tõttu, et kliendid ei saanud oma tellitud kaupa kätte. Seejärel muutis ettevõte enda nime OÜ HHLP vastu (varasem OÜ Reset Eesti).

Kohus on keelanud ettevõttel ilma pankrotihalduri nõusolekuta enda vara käsutada. Reset.ee pankrotti puudutav kohtuistung toimub 9. märtsil Harju Maakohtus.

Lisaks klientide nõuetele on ettevõttel 26 336 euro suurune maksuvõlg, muude võlgade suurus on hetkeseisuga 10 955 eurot.

Mida teha raha tagasisaamiseks?

Nüüdseks on pankrotimenetlus algatatud ja see tähendab, et nüüd on tarbijatel võimalus esitada oma nõue pankrotimenetluse raames.

Seotud lood:

Pankrotimenetluse algatamise teates on kirjas pankrotiavalduse läbivaatamise aeg ja koht. Hiljem avaldatakse veebilehel www.ametlikudteadaanded.ee pankrotihalduri kontaktid, kellele saavad võlausaldajad (kättesaamata kaupade eest tasunud inimesed - toim.) oma nõuetest teada anda.

Kohus määras ajutiseks pankrotihalduriks Jüri Tuutsi.

Tarbijakaitse esitas kaebuse

Tarbijakaitse- ja tehnilise järelevalve amet esitas kliente petnud kurikuulsa veebipoe tegevuse kohta riigiprokuratuurile kaebuse seejärel, kui PPA jättis kaebuse Reset.ee kohta menetlusse võtmata.

TTJA on endiselt seisukohal, et Reset Eesti OÜ (praegune OÜ HHLP) tegevus on olnud õigusvastane,” teatas amet.

„Kuigi PPA kriminaalmenetlust ei algatanud, oleme otsustanud selle edasi kaevata ning esitada kaebuse Riigiprokuratuurile,” seisis teates.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias