Odavate pakettide ajastu lõpp? Telia uued piiriülesed paketid teevad mobiiliarved tegelikkuses kallimaks

 (77)
Telia pressikonverents
Foto: Madis Veltman

Telia uued Mobiilse elu paketid lubavad mobiilset andmeside lisatasudeta kasutada veel kuues riigis. Sellega liitumiseks tuleb aga oma senise odava paketiga hüvasti jätta.

Telia (endine Elion ja EMT) klient, kes endale mõni aeg tagasi odava ja headel tingimustel mobiilipaketi sai, kardab, et ühinenud telekommunikatsioonifirma uued paketid kaotavad soodsad hinnad sootuks. Uusi piiriüleseid andmesidega mobiilseid pakette, mis levivad kokku seitsmes riigis, saaks kasutada ta vaid juhul, kui loobub oma tänasest soodsast paketist ning vahetab selle kaks korda kallima vastu.

„Telia Eesti reklaamib, et nad ühinesid ning et nüüd saab Baltikumis ja Skandinaavias kasutada internetti sama hinna eest - juurde midagi maksta pole vaja. Tegelikult on seal vägagi suur nõks sees," leiab toimetuse poole pöördunud Kaarel (nimi toimetusele teada).

„Kui mul on imeodav ja headel tingimustel pakett, siis selleks, et antud võimalust kasutada, pean ma vahetama oma paketi Mobiilse elu vastu, mis on kordades kallim ja ei ole kliendile eriti soodne," selgitab Kaarel.

Samas ei saa Kaarel hetkel oma paketti vahetada, isegi kui ta seda tahaks. „Mul on siduv leping, mis on tähtajaline. Nii suur uudis tehtud, et selline saavutus, kuid samas see valmistab väga suurt pettust. Seda enam, eelmisel suvel oli juttu sellest, et tegelikult Euroopa Liidus peavad olema ühesed hinnad ning ükskõik, kuhu ma sõidan, Euroopa piires, peaks olema igal pool võimalik kasutada mobiilset internetti juurde maksmata (kui mul juba olemas telefonis interneti pakett)," kirjutas Kaarel toimetusele saadetud kirjas.

Seotud lood:

Hetkel kasutab ta endise EMT paketti, millega sai 5GB internetti, 800 minutit kõnesid ja 60 SMSi kuus. Selle eest maksab ta nime vahetanud Teliale 8 eurot kuus. Uus, Mobiilse elu pakett, millest Kaarel juttu tegi, pakub aga 6GB internetti, tasuta kõnesid Telia võrgus ja 100 minutit kõnesid mujale, 100 SMSi ning hinnaks 16,48 eurot. Varasemaga võrreldes on see veidi enam kui kaks korda kallim.

Telia meediasuhete juhi Raigo Neudorfi sõnul pole põhjust „konksu" otsida, sest seda pole. „Alates uue teenuse turule toomisest oleme rõhutanud, et mobiilse interneti soodustus seitsmes riigis kehtib vaid Mobiilse elu pakettides. Kui klient soovib Baltimaades ja Skandinaavia riikides siiski koduturu hinnaga mobiilset internetti tarbida, muretsemata suurte arvete pärast, on see Mobiilse elu pakettides kordades soodsam, kui mistahes teise täna kasutusel oleva paketi puhul," märkis Neudorf.

Ta lisab, et arvestama peab ka Mobiilse elu lisaväärtustega. „Mobiilse elu puhul kehtib üks interneti maht kuni viiele seadmele; uued liitujad saavad kaasa võimaluse kasutada Eesti mobiilituru kõige kiiremat 4G andmesidet ning saavad kolmeks kuuks tasuta proovimiseks kaasa Spotify muusikateenuse ja MINU.TV teleteenuse. Kõigele lisaks saame öelda, et Mobiilse elu näol oli tegu Telia kõige populaarsema paktiga 2015. aastal ning selle müügid on pärast uue teenuse turule toomist 20. jaanuaril kahekordistunud, kuna kliendid saavad aru paketi tervikväärtusest," selgitas Neudorf.

Hea Telia klient, kirjuta meile, kui palju maksad sina täna oma Telia paketi eest ning mida sa selle eest saad. Kirjuta kasulik@delfi.ee.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias