Ohtlikud manöövrid ja pidurdused: inimesed saavad ühistranspordis sõites aina enam viga

 (43)
Tallinna uued bussid
Tallinna uued bussidFoto: Eero Vabamägi

Tallinnas algas bussisõidu ohutuskampaania „Hoia ennast! Hoia kinni!", et vältida reisijate vigastusi äkkpidurduse või järsu manöövri teinud bussis.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskus algatas koostöös Tallinna Linnatranspordiga Aktsiaseltsiga kampaania „Hoia ennast! Hoia kinni!“, et juhtida tähelepanu ühissõidukis sõitvate reisijate ohutusele.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskus algatas koostöös Tallinna Linnatranspordiga Aktsiaseltsiga kampaania „Hoia ennast! Hoia kinni!“, et juhtida tähelepanu ühissõidukis sõitvate reisijate ohutusele.

Viimasel ajal on sagenenud ühistranspordis toimunud liiklusõnnetused, kus sõiduki manöövri või äkkpidurduse tagajärjel kukkudes saavad reisijad viga. Kaheksa kuu jooksul on saanud kannatada 36 inimest, mida on kolmandiku võrra rohkem kui mullu samal ajal.

87 protsenti kannatanutest on üle 50-aastased ning 92 protsenti vigastatutest on naissoost sõitjad. Selleks, et tõsta ühistranspordiga sõitjate teadlikkust ja vähendada nendega juhtuvate liiklusõnnetuste arvu, paigaldatakse linna bussidesse, trollidesse ja trammidesse ennetussõnumitega kleebised „Hoia ennast! Hoia kinni!“.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse liiklustalituse juht Sirle Loigo ütleb, et kampaania eesmärgiks on juhtida inimeste tähelepanu sellele, et käepidemest kinni hoides on võimalik selline õnnetus ära hoida. „Liikluses tuleb paratamatult ette ootamatuid olukordi, millele võib järgneda järsk manööver või äkkpidurdus. Seetõttu pidasime vajalikuks kutsuda inimesi üles tegema enda poolt kõik võimalik, et mitte ühistranspordis viga saada. Selleks tuleb hoida käepidemest kinni,“ ütleb Loigo.

„Loomulikult on sama oluline, et ka ühissõidukite juhid ning kaasliiklejad väldiksid igal võimalusel sellise olukorra tekkimist, kus ühissõiduk peab ootamatult pidurdama või järske manöövreid tegema. Selleks saab valida sobiva sõidukiiruse, et jääks võimalikult palju aega liikluses reageerimiseks ning kõik manöövrid tuleb sooritada ettevaatlikult ja äärmise tähelepanelikkusega,“ lisab Loigo.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias