Õllefestival toob Viljandisse üle 140 käsitööõlle


Õllefestival toob Viljandisse üle 140 käsitööõlle
(Foto: tootja)

Sel nädalavahetusel, 15.-16. juunil, toimub Lennukitehases esimene Viljandi käsitööõlle- ja toidufestival.

Üritus toob kokku ligi 30 Eesti väike- ja hobipruulikoda ja umbes 140 õlut. Erinevalt teistest õllefestivalidest on Viljandisse oodatud nii ametlikud kojad kui ka julged hobipruulid.

Viimase kümne aasta jooksul on õlu ja õlletarbimine läbi teinud mõningaid muutusi. Suurtootjate masstoodangu kõrval on tekkinud hulk väiketootjaid, kes on julgelt katsetades välja töötanud rohkelt uusi erinevaid maitseid.

Viljandi õllefestival on just sobilik koht, kus teha tutvust erinevate õllestiilidega. Tuntumate Eesti käsitööpruulide nagu Õllenaut, Lehe, Kolk, Käbliku ja Pühajõe kõrval, kelle toodang on leitav poelettidel, on kohal vähetuntud ja raskesti kättesaadavate pruulikodade õlusid.

Sissepääs Viljandi Õllefestile on tasuta. Sündmusel kehtivad maksevahendina talongid, mida saab vahetada nii sularaha kui ka kaardimaksega sissepääsu juures asuvas telgis.

Festivaliraha kurss on 1 euro = 1 gambrinuse talong, vahetada saab vähemalt viis talongi korraga. Muus valuutas festivalialal kauplemist ei toimu.

Hea õlle kõrvale pakutakse toitu ja muusikaprogrammi, mis lõpeb 16. juunil üle-eEestilise muusikaviktoriinide finaaliga.

Viljandi Õllefest Facebookis

Viljandi Õllefesti koduleht

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias