Omniva alustas koostööd Boltiga postkontori pakkide kojuveoks

 (24)
Pakiautomaadid
PakiautomaadidFoto: Tiit Blaat

Omniva ja Bolt alustasid pilootprojektiga, et testida postkontori pakkide kojuvedu sõidujagamisplatvormi kullerite abil. Pilootprojekt kestab kaks nädalat, mille jooksul toimetab Bolt pakke koju Tallinna Nurmenuku ja Majaka pakiväljastuspunktist.

Omniva juhatuse liikme ja pakiäri juhi Andre Veskimeistri sõnul otsib ettevõte erinevaid võimalusi, kuidas eriolukorras klientide võimalusi paki kättetoimetamisel laiendada. „Katsetame koostöös Boltiga lahendust, kus klient saab talle pakiväljastuspunkti saabunud paki tellida Bolti teenusega koju,“ ütles Veskimeister. „Ühtlasi loodame piloodist saada ka kogemuse, kuidas võiks traditsiooniline pakivedu toimida koostöös kaasaegse sõidujagamisplatvormiga.“

“Näeme, et praeguses keerulises olukorras on postiteenus ülekoormatud ning saame siin abiks olla, kasutades oma laia juhtide võrgustikku ja kogemust transporditeenuse pakkumisel. Loodame, et uus lahendus lühendab ootejärjekordi ning kutsume kliente üles andma tagasisidet, et teenus veelgi mugavam oleks,” lisas Bolti Eesti tegevjuht Aleksei Kolesnikov.

Kui kliendi pakk on Boltiga kojutellimiseks sobiv, saadab Omniva selle kohta täiendava SMSi. Sõnumis olev link viib kliendi spetsiaalsele Bolti veebilehele, kus on võimalik paki kojutellimus vormistada, kusjuures ühte tellimusse võib lisada ka mitu postkontoris olevat pakki. Pärast tellimuse kinnitamist saadab Bolt kliendile lingi, mille kaudu saab paki liikumist ja eeldatavat saabumisaega jälgida läbi kaardirakenduse.

Seotud lood:

Seoses eriolukorra valitsuskomisjoni otsusega suleti Eestis 19 kaubanduskeskuses asuvat postkontorit, üle poolte neist Tallinnas. Kõikide nende postkontorite pakid jaotusid nelja avatuks jäänud postkontori (Nurmenuku, Nõmme, Pallasti, Lasnamäe) ja kahe pakiväljastuspunkti (Majaka, Pirita) vahel. Võimalusel suunatakse pakk lähimasse avatud postiasutussse, aga kuna koormus avatuks jäänud postkontoritele on erakordselt suur ning kõik ümbruskonna pakid ei pruugi ühte kontorisse ära mahtuda, siis võib osade piirkondade puhul saadetis ka kaugemasse kontorisse jõuda.

Koostöö Boltiga võimaldab kliendil tavapärasest kaugemal asuvast postiasutusest pakk hõlpsasti koduukseni tellida. Pilootprojekti ajal pakutakse kojutellimise võimalust kõige suurema pakikoormusega postiasutustes - Nurmenuku postkontoris ja Majaka pakiväljastuspunktis.

Bolti teenust pakutakse kliendile saadetise SMS’is juhul, kui saadetise väljastamine ei nõua täiendavaid tegevusi nagu näiteks impordi- või muude maksude tasumine või dokumendi täitmine või tagastamine jne.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias