Omniva postivõrgu uuenemise tulemus: Tallinna Postimaja postkontor pannakse uuest aastast kinni, töö võtab üle Pärnu maantee kontor

 (53)
Postimaja
PostimajaFoto: Ilmar Saabas

4. juulil avatakse kesklinnas Pärnu mnt 22 asuvas Finest Ärimajas uus postkontor, mis võtab ajapikku üle postimaja postkontori töö.

Omniva jaevõrgu juhi Eve Vuksi sõnul on postivõrk pidevas muutumises. “Kui inimeste jaoks muutub postiteenuste kasutamisel oluliseimaks kiire ja mugav paki saamine, peab ka postivõrk ennast pakisaajate vajadustest lähtuvalt ümber korraldama,” ütles Vuks. „Postiasutused küll säilivad, kuid põhilised postiteenused muutuvad kogukonna elanikele kättesaadavamaks ning mugavamaks läbi alternatiivsete kanalite. Näiteks tänapäeval põhiliseks tegevuseks kujunenud paki saatmine ning kättesaamine muutub pakiautomaadi abil kordades mugavamaks ning kellaajast sõltumatuks.“

Uudseid ning kaasaegseid lahendusi leidub postimaailmas veelgi. Nutipostkastid kortermajades, pakirobotid ning kirjade sisestamist jälgivad nutikirjakastid on vaid valitud näited, kuidas tänapäeva tehnoloogiad jõuavad tasapisi ning järk-järgult ka postivõrku.

Postivõrgu lahutamatuks osaks on tänaseks kujunenud ka pakiautomaadid. „Kuigi postkontoris saab saata kirja, tellida perioodikat, maksta arveid ning osta postikaupa, siis ligikaudu 80% postkontori tehingutest moodustavad just paki väljastamised või saatmised,” selgitas Vuks. “Postipunkti puhul, mis töötab näiteks raamatukogus või kaupluses, on neid üle 90%.”

Seotud lood:

Samal ajal näitavad uuringud, et üle 80% pakisaajatest ja saatjatest eelistab võimalusel pakkide saatmiseks ja kättesaamiseks pigem pakiautomaati – see on lihtne kasutada, mugav, kiire ning pidevalt kättesaadav.

Alates 4. juulist täiendab Tallinna kesklinna postivõrku uus postkontor Pärnu maantee uues Finest Ärimajas. Uue asukoha põhiliseks eeliseks postimaja postkontori ees on mugav parkimisvõimalus. Paiknedes Vabaduse väljaku vahetus läheduses on postkontor endiselt hästi ligipääsetav ka ühistranspordiga.

Kuna piirkonda luuakse uus postiasutus, siis muutuvad ka postkontorite teeninduspiirkonnad. Osa inimesi, kes said varem oma saadetised kätte postimaja postkontorist, saavad edaspidi oma saadetistele järgi minna Pärnu mnt postkontorisse. Kõigile klientidele, kelle teeninduspiirkond juulikuust muutuvad, saatis Omniva muudatuste kohta info ka paberkandjal postkasti.

Aasta lõpuni jääb Tallinna kesklinna töötama paralleelselt kaks postiasutust – Postimaja postkontor ja uus Finest postkontor. Uuel aastal jätkab tööd ainult Finest postkontor ning filateeliatooted kolivad pärast Postimaja postkontori sulgemist Toompea postkontorisse (sh esimese päeva ümbrikute müüks ja templite kasutamine). Ülejäänud teenused ja tooted kolivad üle Finest postkontorisse. Lisaks on kesklinna pakisaatjate ja saajate huvides lisandunud pakiautomaat ka nüüd Solarise keskuse ning Tondi Ärikeskuse juurde.

Omnival on hetkel käimas ka pakiautomaadivõrgu laiendamine, mille raames lisatakse oma võrgustikku 27 uut pakiautomaati ning laiendatakse hulk olemasolevaid populaarseid pakiautomaate. Kuigi Omniva omab juba täna kogu Baltikumi kõige suuremat pakiautomaadivõrgustikku, siis teisel poolaastal plaanib ettevõte oma võrgustiku ligi poole suuremaks kasvatada.

Kesklinna pakiautomaadid:

· Viru bussiterminali pakiautomaat
· Viru keskuse pakiautomaat
· Stockmanni pakiautomaat
· Solarise keskuse pakiautomaat
· Tondi Ärikeskuse pakiautomaat
· Sikupilli pakiautomaat
· Torupilli Selveri pakiautomaat
· Magdaleena pakiautomaat

Kesklinna postiasutused:

Finest postkontor (Pärnu mnt 22)
Toompea postkontor (Lossi plats 4)
Postimaja postkontor (Narva mnt 1)

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias