Ootad pakki või saatsid selle Eestist välja? Vaata, kas selles piirkonnas on koroona pärast pikem tarneaeg

 (14)
Pakiautomaadid
Omniva pakiautomaatFoto: Tiit Blaat

Tavalise postiteenusega pakkide ja kirjade saatmine USA-sse ja Kanadasse või nende kohaletoimetamine Eestisse võib võtta aega mitu nädalat.

Koroonaviiruse esimese laine mõjutas omajagu pakkide saatmist nii riigist välja kui ka nende jõudmist Eestisse. Omniva meediasuhete juhi Mattias Kaivu sõnul on praegu Euroopa siseselt pakkide liikumine enamjaolt taastunud. Tarneajad võivad olla pikemad riikides, kus koroonaviiruse levik on laialdane. Seda ka piirkondades, kus kehtivad ranged liikumispiirangud.

“Näiteks kaubavahetus USA postiga on küll regulaarne, kuid kuna Ameerika Ühendriikides on praegu viiruse levik kõrgeimal tasemel, tuleb sealsel postiteenistusel hakkama saada vähendatud koosseisuga ja seetõttu saadetiste tavaprotsessi läbimine viibib,” selgitas Kaiv. Praegu on USA-sse jõudnud saadetistel tolli läbimiseks järjekord kuni kaks nädalat. Seetõttu võib näiteks saadetiste USAsse ja Kanadasse jõudmiseks kuluda kauem kui 3 nädalat. Omniva annab piirkonniti järgmise ülevaate.

Balti riigid
Baltikumis liiguvad praegu kaubad Kaivu sõnul Omniva pakivõrgus maanteetranspordiga ning tavapärase tarnekiirusega.

Euroopa
Koroonapandeemia kõrgajaga võrreldes on tarnekiirused paranenud, kuid seoses hõrenenud lennuliiklusega ning samaaegsete kõrgete pakimahtudega seoses võivad tarneajad olla siiski tavapärasest veidi pikemad.

Hiina ja muu Aasia
Saadetiste liikumine Hiinast ja Hiinasse on paranemas, kuid sellegi poolest on hulk Aasia riike, kus postisaadetiste liikumine on viiruse leviku pärast häiritud. Mõndade Aasia riikide puhul ei toimu saadetiste väljasaatmist ega vastuvõtmist.

USA ja Kanada
Kaubavahetus Põhja-Ameerikaga on stabiilne, kuid Ühendriikide koroonapandeemia ning vähenenud lennuliikluse tõttu võivad postipakkide tarneajad olla tavapärasest pikemad. Ühendriikidesse väljuvad lennud igapäevaselt, Kanada suunal saame saadetisi edastada 2x nädalas. Saadetiste edastamine USAsse ja Kanadasse võtab vähemalt 3 nädalat või kauem.

Lõuna-Ameerika
Lõuna-Ameerika suuremad sihtkohad, Brasiilia ja Argentiina, on saadetiste vastuvõtmiseks avatud ja lennud liiguvad sinnapoole regulaarselt. Koroonapandeemia pärast võivad aga tarneajad olla tavapärasest pikemad.

Austraalia ja Uus-Meremaa

Kaubavahetus Austraalia ja Uus-Meremaaga on praegu toimimas, kuid püsivalt kõrge koroonaviirusesse nakatumise tase ning uued liikumispiirangud võivad olukorda ootamatult muuta.

Siinkohal tuleb aga juhtida tähelepanu, et koroonaviiruse levik ja piirangud võivad muutuda kiiresti, mis mõjutab ka pakkide saatmist. Seepärast valmis Omniva koduleheküljel spetsiaalne alamleht aadressil Omniva.ee/rahvusvaheline.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias