Osa poode ei täida siiani alkoholi varjamise nõuet

 (70)
Jaanieelne piirikaubandus
Foto on illustratiivne.Foto: Ago Tammik

Siiani on kauplusi, kus alkohol on otse inimeste silme ees, kuigi seaduse järgi peaks seda varjama. Lisaks mõtlevad ametid sellele, et nõuda ka alkoholivabade toodete varjamist.

Eelmise aasta suvel vastu võetud seaduse järgi peaks alkohoolsed tooted olema poodides selgelt eraldatud ülejäänud kaubast, kirjutab ERR. Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti kaubandustalituse juhataja Birgit Valguse sõnul on aga endiselt neid kauplusi, mis seadust ei järgi.

Kokku on TTJA piirangute täitmist kontrollinud üle 229 poes, millest enamus on nõuded täitnud, kuid osades kauplustes on Valguse sõnul alkohol siiski nähtav ja alkohoolsete jookidega väljapanek on nähtav ka väljaspool müügikohta.

Tõsi, seadus ei reguleeri täpselt, kuidas alkoholi varjama peab ja paljudes väikepoodides praegu alkoholilett viidud näiteks müüja selja taha, mis tähendab, et see ikkagi otse inimeste nina ees. Kauplused põhjendavad seda nii, et tooteid pole mujale võimalik paigutada ning uute lahenduste ehitamine on kallis.

Tervise arengu instituudi alkoholi ja tubaka valdkonna juht Anneli Sammel ütleb, et väikepoodides ja tanklates on vaja veel siiski müüjate ja kaupluste juhtide teadlikkust tõsta.

Seotud lood:

"Tihtilugu võib nende puhul märgata seda, et nad ei ole selle asja eesmärgist õigesti aru saanud. Seda peetakse küllalt tülikaks, võib-olla kui nad rohkem mõtleksid selle eesmärgi peale, siis nad ka püüaksid pisut paremini kaasa mõelda," ütles Sammel.

Sammel ütleb veel, et lisaks alkoholi sisaldavatele toodetele, tuleb kindlasti jälgida kauplustes ka alkoholivabade toodete paiknemist.

"Kui alkoholivabad tooted sarnanevad väga alkoholi sisaldavate toodetega, on kuskil kohukeste vahel, siis see tegelikult on sobimatu," leidis Sammel.

Loe pikemalt ERRist.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias