Pahane reisija: sama liini Lux Expressi bussi tuli teisel kellaajal osta kaks korda kallim pilet

 (19)
 Lux Express Lounge'i busside tutvustus
Foto: Madis Veltman

Reisija imestas suure hinnavahe üle, kui oli sõitnud bussiga ühel ja samal sõidusuunal, kuid erinevatel kellaaegadel, kirjutab Meie Maa.

Kui reisija sõitis Valjalast Tagaverele kell 13.31 bussiga, maksis pilet 2,20 eurot. Sõites Tagaverelt tagasi Valjalga kelll 20.57 bussiga, oli pileti hind aga rohkem kui kaks korda kallim – 5 eurot.

Reisijal tekkis küsimus, et kas erinevatel kellaaegadel väljuvatel Lux Ekspressi bussidel on erinevad kilomeetrihinnad ja kust saada enne bussi peale minekut infot, kui palju on kilomeetri hind Lux Ekspressi bussides?

Lux Ekspress Grupi turundus- ja müügijuht Sander Lõhmus ütles, et Tallinn-Kuressaare-Tallinn liini teenindab Lux Expressi bussidega kaks ettevõtet – Eesti Buss OÜ ja Lux Express Estonia AS.

“Ettevõtetel on kohati erinevad ärilised kontseptsioonid ja sellest tulenevalt ka hinnastamine,” tähendas Lõhmus, viidates, et Valjalast Tagaverele sõitis reisija Eesti Bussi poolt teenindatava Lux Expressi bussiga ning Tagaverelt Valjalga Lux Express Estonia poolt opereeritava bussiga. “Ehk siis hinnaerinevus on seotud kahe ettevõtte erineva hinnapoliitikaga, mitte kilomeetrihinnaga.”

Refereeritud artikli täisteksti loe Meie Maast.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias