Pakettreisiga Türgis käinud eestlased said täispaketiga reisi nautimise asemel tasuda hulga lisatasusid

 (16)
Samsung Forum 2015
Foto on illustratiivne.Foto: Tanel Meos

Kaheksaks päevaks Türki sõitnud eestlased said Nikal Travelilt ostetud täispaketiga reisi asemel hulga ebameeldivaid üllatusi ning pidid soodsana tundunud reisi eest tasuma lisaks mitmeid lisatasusid, kirjutab ERR.

Reisiseltskond ostis oktoobri lõpuks kaheksapäevase pakettreisi Türki Lüükiasse, mille 269-eurone hind sisaldas majutust koos hommikusöögiga seitsmeks ööks, lennupileteid, bussitransfeeri ja 129-eurose lisapaketi eest veel ekskursioone, eestikeelset giidi ning õhtusööke.

Kõigele sellele tuli põhjaliku brošüüri järgi vabatahtlikult lisaks tasuda vaid 39 eurot maksev laevasõidu tasu ja kõik muud kulud peale lõunasöögi olid justkui reisijatel tasutud.

Kohapeal lisandus hulk lisatasusid

Türki jõudes sai reisiseltskond hulga ootamatuid tasusid, lisandus hulgaliselt tasulisi ekskursioone, mille kohta puudus eelteavitus, inimesed veeti vägisi poodidesse, millest keeldumise korral nõuti seletuskirja kirjutamist ning ühel reisil oli lubatud eestikeelse giidi asemel vene keelt purssiv türklane.

Lisaekskursioonide maksumus oli giidi tutvustuse järgi 130 eurot, mida võis tasuda ka ekskursiooni kaupa, seejuures tuli kõige eest tasuda sularahas ning tasumise kohta tšekke vastu ei antud.

Lisaekskursioonid olid küll vabatahtlikud, ent kes ei soovinud osaleda, pidid oma aega tegevusetult bussis või bussi kõrval parklas surnuks lööma, kuivõrd reisid jäid teele ühest hotellist teise ja vahemaad olid suured. Hotelli maha jääda ja päeva näiteks hoopis rannas veeta seetõttu ei saanud.

Seotud lood:

Veel toimusid valitud poodides pikemad peatused, kus loendati uksel sisenejad ära ja jäädi poodi piisavalt pikaks ajaks, et ostetaks võimalikult palju asju, samal ajal teistes turistidele ette jäänud poodides aega piirati.

Reisikorraldaja on pretensioone arvesse võtnud

Reisikorraldaja sõnas ERRile, et pretensioone on arvesse võetud ning antud reisi puhul oli tegemist puuduliku kommunikatsiooniga selle kohta, mis võimalused on seoses lisaekskursioonidega.

Reisikorraldaja kinnitas, et kõik ekskursioonid ja poekülastused on vabatahtlikud ning näiteks tšekkide mitteandmine on seotud kohalike tavadega seda mitte teha ning inimeste loendamine sellega, et poed saaksid teha statistikat.

Loe refereeritud artiklit pikemalt SIIN.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias