PALJASTAV VIDEO: Põhjus, miks McDonalds'i burgerid ei roisku ega lagune

 (19)
PALJASTAV VIDEO: Põhjus, miks McDonalds'i burgerid ei roisku ega lagune
Foto: Vida Press

Business Insideri videos selgub, mis on tegelik põhjus McDonald'si burgerite pikaealisusele.

Üle interneti (ja ka meie kohalikes telesaadetes) on tehtud pikka aega kestnud eksperimente McDonald'si einete säilitamisest ja nende üles täheldamisest fotos ja videopildis. Mõned näited ulatuvad kuudesse, teised aastatesse.

Näiteks tegi ka "Ringvaade" McDonald'si burgerist erakordselt kaua kestnud vaatluseksperimendi. Paari aasta taguses saates näidatigi Eesti telepublikule viie aasta vanust McDonald'si burgerit, millel polnud pealtnäha häda midagi. Vaata videot meenutuseks siit.

Kuid miks see nii on?

Seni on sellele küsimusele vastates lähtutud eriterooriatest - kas sellest, et burgerid sisaldavad liialt palju soola, on liialt rasvased või on neis ülemaara palju keemilisi elemente ehk säilitusaineid.

Teooriad pandi aga proovile ning põhjus on palju lihtsam kui võiks arvata. Tegelikkuses pole põhjus ei McDonald'si, Hesburgeri või Burger Kingi burgerites. Ka kodus tehtud burgerid ei hakka roiskuma ega lagunema.

Lihtne põhjus on aga tegelikult n-ö matemaatikas. Burgeriliha on õhuke ja suure pinnalaotusega, mille tõttu kaob niiskus sellest väga kiiresti. Ilma viimaseta ei saa bakterid ega ka hallitus kanda kinnitada. Täpselt samadel põhjustel saab liha vinnutada ehk et teisisõnu kasutab McDonald's liha säilitamiseks sama nippi, mida meie esivanemad.

Vaata lähemalt Business Insideri videost:

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias