Paljud tormiga elektrist ilma jäänud inimesed võivad võrgutasu vähendamisest suu puhtaks pühkida

 (75)
Loe, millal hüvitist saab!
Mooste oli elektrita 30.10.2019
Mooste oli elektrita 30.10.2019Foto: Andres Putting

Kuna ülemöödunud pühapäeval Lõuna-Eestit räsinud torm oli erakorraline sündmus, siis neis piirkondades on teenusepakkujal katkestuse kõrvaldamiseks kolm ööpäeva. Kui katkestus oli lühem, siis võrgutasu ei vähendata.

Elektrilevi kommunikatsioonijuht Peeter Liik sõnab, et väljamakse puuduliku teenuse hüvitamiseks tehakse hiljemalt ülejärgmisel kuul. "Klient ei pea selleks midagi tegema, võrgutasu vähendamine tehakse automaatselt," sõnab ta.

Väiksemat elektriarvet ei saa kõik inimesed, kelle elektrivarustus suures tormis katkes. Elektilevi sõnul vähendatakse automaatselt nende klientide võrgutasu, kelle jaoks kestis katkestus kauem kui 16 tundi Tartumaal ja Viljandimaal ning rohkem kui 72 tundi Võrumaal, Põlvamaal, Valgamaal, Saaremaal ja Põlvamaal.

"Erisus tuleneb sellest, et suurtorm kuulutati nendes piirkondades erakorraliseks sündmuseks ja seadusest tulenevalt oli meil elektrikatkestuse kõrvaldamiseks aega 72 tundi. Tartumaal ja Viljandimaal oli meil katkestuse kõrvaldamiseks aega 16 tundi," põhjendab Liik.

Võrguteenuse katkemise hüvitise näol on tegemist ühekordse kompenseeritava tasuga ja summa oleneb ületatud tundide arvust. Hüviseid saab näha allpool olevast tabelist.

Kuvatõmmis Elektrilevi koduleheküljelt

Loe võrgutasu vähendamisest lähemalt siit!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias