Pangad ühise rahaautomaatide võrgustikuni lähiajal veel ei jõua

 (8)
Pangaautomaat
PangaautomaatFoto: Anni Õnneleid

Ehkki pangaliit alustas mullu Eestis tegutsevate kommertspankadega läbiräämisi ühise sularahaautomaatide võrgu loomiseks, ei juhtu seda enne paari aastat, sest liit plaanib sellesse võrku kaasata ka Läti ja Leedu ning kokkulepeteni jõudmine võtab aega, kirjutab ERR.

Pangaliidu juhatuse esimees, LHV juht Erki Kilu ütles ERR-ile, et liit peab läbirääkimisi Läti ja Leedu pangaliiduga, et kaasata ühise pangaautomaatide võrgu loomisesse kõik pangad üle Baltikumi.

"Alles pärast seda on võimalik alustada konkreetse projektiga. Tegemist on kindlasti väga mahuka ja keeruka projektiga, mis võib võtta aega paar-kolm aastat," tõdes ta.

Kilu sõnul tuleb kõigepealt paika panna peamised koostööpõhimõtted ja ärimudel. Samuti tuleb otsustada, kas otstarbekam oleks, et ühist võrku hoiaksid käigus pangad või peaks selleks teenusepakkuja võtma.

"Seejärel saab kaardistada ja leida potentsiaalsed teenusepakkujad, küsida vajalikud pakkumised ja teha lõplikud otsused. Pärast seda on võimalik alustada tehnilise tööga ühise võrgu loomiseks ja käivitamiseks," kirjeldas Kilu ees ootavaid etappe.

Varem on ühise pangaautomaatide võrgu loomine jäänud Swedbanki taha, kes seda ei soovinud. Mullu sügisel kinnitas aga Kilu, et seekord on pankadega ühise kokkuleppeni jõutud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias