Pärnu rongiliini kadumine toob rongiplaani muutusi. Pärnu arvelt saavad leevendust teised Elroni ülekoormatud liinid

 (19)
Rongiliiklus seiskus tulekahju tõttu Tartu jaama juhtimiskeskuses
Elroni Tartu-Tallinn rong.Foto: Anni Õnneleid

Eelolevast pühapäevast, 9. detsembrist muutavad Elroni rongide sõiduplaanid. Avatakse Tallinna-Viljandi ekspressliin, täiendav ekspressrong lisandub ka Tartu suunale. Pärnu suunal toimub viimane reis 8. detsembril.

„Ekspressühenduse loomine Tallinna ja Viljandi vahel on meil eesmärk olnud juba ammu," ütles Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo. „Kuna Lelle-Pärnu lõiku me enam teenindada ei saa, oleme selle võrra tihendanud liiklust Tallinnast Raplasse, Türile ja Viljandisse."

Ekspressrongide sõiduaeg Tallinnast Viljandisse jääb alla kahe tunni, kiiremaks muutuvad ka teised Viljandi rongid. „Pakkumaks lühemat sõiduaega nii Kohilasse, Raplasse kui ka kaugemale, oleme Viljandi rongidel jätnud ära mõned vähem kasutust leidvad peatused Tallinna ümbruses," ütles Kongo.

Et aga sõiduvõimalused ei väheneks, lisas Elron Kongo sõnul Tallinna ja Rapla vahele kõikide peatustega ronge ning tema sõnul ei ole nii tihedat rongiliiklust ei ole Edelasuunal kunagi olnud. "Paraku tähendab see, et taristu läbilaskevõime on ammendunud ning vajalik oleks teha täiendavaid investeeringuid, et sõiduplaani tihendada ja teenust parandada," lisas Kongo.

Seotud lood:

Tallinn-Tartu liin saab rongilisa

Uus sõiduplaan toob tihedama liikluse ka Tallinnast Tapale, Jõgevale ja Tartusse. „Reisijad eelistavad võimaluse korral kiireid ekspressühendusi," sõnas Kongo. „Lisaks liikluse tihendamisele loodame, et saame siiski osta ka täiendavaid ronge, et tulevikus pakkuda Tallinna ja Tartu vahel ka veelgi mugavamat teenust."

Läänesuuna sõiduplaanis olulisi muudatusi ei tule. „Vajadus sõiduplaani tihendamise järele on just tipptundidel, kuid taristu läbilaskevõime tõttu ühtegi rongi lisada ei ole võimalik. Oleme pikalt oodanud, et Pääsküla-Keila raudteelõik ehitataks kogu ulatuses kaheteeliseks. See võimaldaks ka Läänesuunal sõiduplaani tihendada ning anda käiku ka kiirronge, mis võimaldaks Tallinna jõuda veelgi kiiremini. Loodame, et see võetakse peagi ette."

Ka Kagusuunal olulisi muudatusi ei ole - Tartu ja Valga vahele lisasime täiendava rongi eelmisel aastal ning hetkel paraku erinevatel põhjustel seal nõudluse kasvu näha ei ole. Endiselt saab kõikide Valga rongidega ka Tallinnasse ning pärastlõunal on otseühendus ka Tallinnast Põlva ja Koidula suunal. Muudel juhtudel tuleb Tartus rongi vahetada, sõiduplaani oleme koostanud selliselt, et ümberistumine oleks võimalikult mugav.

9. detsembrist kehtima hakkav sõiduplaan on leitav Elroni kodulehelt, ooteplatvormidelt ning tasuta rongiinfot jagab ööpäevaringne infotelefon 616 0245.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias