Pead suvel kontoris istuma? Viis nippi, kuidas see üle elada

 (5)
Palav kontoris
Palav kontorisFoto: Andres Putting

Kukkuri blogi jagab tööinimestele lihtsaid näpunäiteid, kuidas oma argipäev suvel mõnusamaks muuta.

1. Alusta suvel oma päeva varem

Suvel, mil päike tõuseb juba kell neli, on oluliselt lihtsam varakult ärgata kui talvel. Hommikuvaikuses on hea planeerida päeva ja teha esimesi tööülesandeid. Näiteks Duke´i ülikooli professori Dan Ariely uuringust selgus, et inimesed on üldjuhul kõige produktiivsemad kahe tunni vältel pärast ärkamist. Kui sul on võimalik need kaks tundi tööd teha, suudad kiiremini vajalikud asjad ära teha, sest välised segajad puuduvad.

Tõsi, on ka inimesi, kes usuvad, et kõige parem tööaeg on neil just õhtul. Et mõista, kas oled hommiku- või õhtuinimene – jälgi ennast ühe töönädala jooksul ja pane kirja, millele sinu aeg kulus. Selle põhjal saad leida oma tippaja. Sellele ajale jäta suurimat vaimset pingutust mõeldud ülesanded.

2. Planeeri oma päev tükkidena

Kõik algab õigest planeerimisest. Mõtle igal hommikul läbi oma järgmine päev. Pane kirja eeldatav päevakava, märkides üles, kui palju mingid ülesanded aega võiksid võtta. Võimalusel planeeri oma päev tükkidena, ehk grupeeri ühesugused tegevused päevaplaanis. Oluline on ka see, et oskaksid õigel ajal magama minna. Unepuuduse all kannatajad pole just kõige produktiivsemad.

3. Lae alla mobiilipank

Seotud lood:

Tee lihtsalt üks samm – lae alla mobiilipank ja hakka seda kasutama. Miks see kasulik on? Sest see muudab sinu elu niivõrd palju lihtsamaks ja kiiremaks. Mobiilipangast jõuavad maksed kohale vaid mõne hetkega, kontojäägi nägemiseks piisab vaid ekraani raputamisest. Kui aga juhtud pangakaardi kaotama, siis saad kaardi blokeerida ja taasaktiveerida samuti otse mobiilipangast.

Samuti saad oma rahaasjadel reaalajas silma peal hoida. Kas sõber ikka kandis laenusumma tagasi? Või kas müüki pandud kõrvaklappide eest on raha juba laekunud? Kas ajakirja tellimuse eest sai e-arve makstud? Mobiiliteavitused annavad sulle koheselt kontol toimuvatest liikumistest märku.

4. Ära lase sotsiaalmeedial oma tööpäeva üle võtta

Suvel, mil nii mõnigi kolleeg või sõber puhkab, on lihtne end tööpäeval sotsiaalmeediasse ära kaotada. Kui sul on tööülesanded, mis vajavad kogu tähelepanu, siis võimalusel ära vaata selle vältel saabuvaid e-kirju ega telefoniekraani. Pane kinni kõikvõimalikud segajad – sotsiaalmeedia, saabuvad kirjad ja raadio. Lülita välja ka see aknake, mis iga kord sulle sõnumi otse ekraanile viskab. Kui sinu amet ei nõua just ülikiiret reageerimist e-mailidele, siis planeeri igasse päeva eraldi ajad, mil loed kirju ja vastad neile.

5. Osta toidukaubad e-poest või telli toidukott poodi

Enamik toidukaupluseid pakub võimalust toidukraam e-poest koju tellida või lasta endale kokku pakkida ning koduteel poest peale võtta. Mõlemal juhul on ostu eest võimalik tasuda mobiiliäpiga. See aitab säästa nii aega kui raha, sest näljasena pärast tööpäeva supermarketi riiulite vahel uidates teeme tihtipeale oste, mida tingimata ei vaja. Muide, makseid saab teha ka otse krediitkaardi kontolt.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias